h گلاره عباسی از عمل زیبایی بینی می گوید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گلاره عباسی از عمل زیبایی بینی می گوید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گلاره عباسی از عمل زیبایی بینی می گوید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گلاره عباسی از عمل زیبایی بینی می گوید

گلاره عباسی از عمل زیبایی بینی می گوید

گلاره عباسی بازیگر پرکار این روزهای تلویزیون است که در مجموعه‌های موفق و پرمخاطبی مثل «شیدایین به گراگردانی محمدمهدی عسگرپور و «نان و ریحان» به کراگردانی فرزاد موتمن بازی‌های متفاوتی داشته. کارنامه او در سینما هم قابل تأمل است و در فیلم‌هایی مثل «یک گزارش واقعی» به کارگردانی داریوش فرهنگ و فیلم «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» ساخته نرگس آبیار بازی کرده است که این آخری فیلمی شخصیت‌محور درباره زندگی یک زن جوان سنتی و خانه‌دار است. این روزها مجموعه «مهرآباد» با بازی گلاره عباسی در حال پخش از شبکه تهران است و به همین بهانه با این بازیگر جوان درباره حضورش در این مجموعه و راه‌های دستیابی‌اش به سلامت جسم و روان گفت‌وگو کرده‌ایم.

آیا مجموعه «مهرآباد» فضایی متفاوت و به اصطلاح آبزورد درباره زندگی آدم‌هایی عجیب و غریب و نیمه عاقل است؟ می‌توان گفت موقعیت‌های آدم‌های این مجموعه، خاص است و این کار یک طنز اجتماعی محسوب می‌شود.

یعنی به‌نظر شما فضای «مهرآباد» تلخ و گزنده نیست؟ درسریال هم فضای تلخ و هم فضای طنز وجود دارد. معتقدم شخصیت‌های این کار واقعی هستند و مابه ازا دارند. دور و برمان از این آدم‌ها کم نیست. خیلی از مردم جامعه گرفتاری مشابه با گرفتاری شخصیت این مجموعه دارند و مشکلات‌شان جدای جامعه نیست. اگر آدم‌های مهرآباد به نظر شما عجیب و غریب به نظر می‌رسند، نشان دهنده عجیب و غریب بودن آدم‌های جامعه است و چیزی سوای آن نیست.

علاقه نداشتید نقشی که در «مهرآباد» بازی می‌کردید طنز بیشتری داشت؟ بازی همه بازیگران منطبق بر متن فیلمنامه بود و بداهه کاری انجام نمی‌شد. از سوی دیگر، از همه شخصیت‌های مهرآباد ویژگی‌های طنز پیدا می‌کردند، فضای کار به سمت دیگری می‌رفت. تنوع شخصیتی و رفتاری آدم‌های این مجموعه باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

خیلی‌ها اعتقاد دارند شما و برخی از بازیگران دیگر مثل ترانه علیدوستی چهره جوانی دارید و به اصطلاح بیبی‌فیس هستید. آیا به این مسئله اعتقاد دارید؟ خب، به هر حال چهره برخی افراد به گونه‌ای است که سال‌ها حالت چهره‌شان ثابت می‌ماند. اگر این افراد بازیگر باشند. سال‌های طولانی می‌توانند نقش جوان‌ها را بازی کنند بنابراین برایشان مزیت محسوب می‌شود. این خیلی خوب است که بتوانیم 10 سال نقش دختران جوان را بازی کنیم! نیست؟ البته نکته مهم‌تر این است که بازیگر نقش را خوب و بدون توجه به سن و سال بازی کند.

خیلی از بازیگران هم در سنین جوانی نقش مادر چند فرزند و باتجربه را بازی می‌کنند. بله، در سینما و تلویزیون از این نمونه بازیگران داریم که در بیست‌و چند سالگی نقش‌های خانم باتجربه را بازی کرده‌اند. اگر بازیگر یک نقش ماندگار در کارنامه‌اش داشته باشد، مساوی است با بازی کردن هزار نقش. در حال حاضر برای من تعداد کارهایم دیگر مهم نیست و هر پیشنهادی را قبول نمی‌کنم و منتظر نقش‌های خوب می‌مانم.

برای آماده بودن بدن‌تان چه کارهایی انجام می‌دهید؟ یک سالی است که با چندتا از بازیگران به باشگاه برای ورزش می‌روم. این ورزش کردن مدام و با برنامه باعث می‌شود با طراوت و شادابی سرکار بروم. این کنار هم بودن ضمن به وجود آوردن سلامت، باعث می‌شود از حال یکدیگر هم باخبر شویم.

برای ورزش مربی اختصاصی دارید؟ بله، تحت‌‌مربی بدن‌سار ورزش می‌کنم ورزش کردن بدون برنامه نه تنها سود و فایده‌ای ندارد، بلکه باعث بروز آسیب‌های جدی به بدن می‌شود و تبعات منفی خواهد داشت.

برای تغذیه چه برنامه‌هایی دارید؟ به سالم خواری اعتقاد دارم و غذا به اندازه می‌خورم و در خوردن غذاها با دقت و احتیاط عمل می‌کنم و هر غذایی نمی‌خورم. مواقعی هم که سرصحنه هستم. ترجیح می‌دهم غذاهای سبک‌تر و رژیمی مصرف کنم.

به انجام عمل‌های زیبایی اعتقاد دارید؟ نه، اصلاً به عمل زیبایی اعتقادی ندارم و آن را درست نمی‌دانم. به طبیعی بودن جهره اعتقاد دارم. عمل زیبایی چهره‌ را ساختگی و مصنوعی می‌کند و باعث می‌شود بازیگر در حین بازی نتواند حس‌هایش را به درستی منتقل کند. اگر بازیگری به کارش تسلط داشته باشد هرچقدر چهره‌اش پیر شود بازهم پیشنهاد کاری خواهد داشت. خیلی از بازیگران مطرح سرشناس آمریکایی مثل مریل استریپ فقط با اتکا به توان بازیگری‌شان سال‌هاست که در سطح اول بازیگری فعالیت می‌کنند.

آیا در چهل سالگی هم چنین عقیده‌ای خواهید داشت؟ نمی‌دانم، در جوانی هم خیلی از بازیگران را می‌بینیم که عمل زیبایی بینی و گونه‌ انجام می‌دهند اما من دوست ندارم چنین کاری را حتی در سنین پیری انجام بدهم.

اگر یک کارگردان یک پیشنهاد خوب بازیگری را با شرط تغییر در چهره‌تان به شما بدهد، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ قبول نمی‌کنم و خدا را شکر تا به حال با چنین افرادی برخورد نکرده‌ام.

2 تیر 1392