h تاثیر روغن در نابودی سلول های مغزی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاثیر روغن در نابودی سلول های مغزی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاثیر روغن در نابودی سلول های مغزی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاثیر روغن در نابودی سلول های مغزی!

تاثیر روغن در نابودی سلول های مغزی!

به تازگی پزشکان دریافته اند که روغن های خوراکی می تواند باعث بروز بیماری آلزایمر شود. به گزارش ظهور12، بولتن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در جدیدترین تحقیق خود دریافته اند که یک رژیم غذایی سرشار از چربی های اشباع می تواند به سرعت یک ماده شیمیایی در مغز که نقش کلیدی در محافظت از مغز در مقابل آلزایمر را دارد، از بین ببرد.

گفتنی است، چربی اشباع در رژیم غذایی سبب کاهش سطح بدن ازمواد شیمیایی به نام آپولیپو پروتئین E می شود که درطب به نام APOE هم نامیده می شود و سبب نابود شدن سلول های مغزی می شود.

بررسی ها نشان می دهند که رژیم غذایی می تواند بر روی عملکرد مواد شیمیایی موجود در خون که سلول های مغز را تغذیه می کنند تأثیر مستقیم بگذارد.به همین دلیل پزشکان به افراد توصیه می کنند تا حتما رژیم غذایی سالم سرشار از میوه ها و سبزیجات تازه داشته باشند و سعی کنند تا حد امکان کمتر از روغن ها و چربی های اشباع در غذای خود استفاده نمایند.

پزشکان همچنین اطمینان خاطر می دهند که از هر زمان افراد تصمیم به تغییر رژیم غذایی خود بگیرند می توانند تا حد زیادی مانع از به وجود آمدن بیماری آلزایمر شود.

1 تیر 1392