h قتل شهروند یهودی در کنار دیوار ندبه توسط یک اسرائیلی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قتل شهروند یهودی در کنار دیوار ندبه توسط یک اسرائیلی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قتل شهروند یهودی در کنار دیوار ندبه توسط یک اسرائیلی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قتل شهروند یهودی در کنار دیوار ندبه توسط یک اسرائیلی

قتل شهروند یهودی در کنار دیوار ندبه توسط یک اسرائیلی

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : یک مامور امنیتی اسرائیلی یک زائر یهودی را در یکی از اماکن مقدس یهودیان به ضرب گلوله کشت.

امروز (جمعه) یک مامور امنیتی اسرائیلی مستقر در نزدیک دیوار ندبه، از مقدس‌ترین اماکن مذهبی یهودیان در بیت‌المقدس، به سوی یک مرد یهودی شلیک کرد و او را از پای درآورد.

به گفته سخنگوی پلیس بیت‌المقدس، این مامور امنیتی پیشتر در دستشویی نزدیک این محل، صدای مرد مقتول را شنیده بود که شعار الله‌اکبر سر داده و تصور کرده بود که او یکی از "تندروهای فلسطینی" است.

سخنگوی پلیس افزوده است که رفتار فرد مقتول نیز شک برانگیز بود، در نتیجه مامور امنیتی تصور کرد که او برای انجام ماموریت انتحاری به این محل آمده است و با اسلحه کمری چند گلوله به این فرد شلیک کرد.

قربانی این حادثه، که یک مرد چهل ساله یهودی و شهروند اسرائیل بود، در محل تیراندازی کشته شد.

به گزارش بی.بی.سی این مقام پلیس بیت‌المقدس گفته است که تحقیقات در مورد انگیزه مقتول و دلیل رفتار شک برانگیز او به جریان افتاده است.

این واقعه زمانی روی داد که صدها نفر برای انجام فرایض دینی در نزدیکی دیوار ندبه، یکی از حساس‌ترین نقاط در بیت‌المقدس جمع شده بودند.

دیوار ندبه، یا دیوار غربی به اعتقاد یهودیان، بخشی از دیوار معبد باستانی یهود یا "هیکل سلیمان" در اورشلیم است. این دیوار از مقدس ترین اماکن زیارتی یهودیان و از نقاط حساس در بیت‌المقدس محسوب می‌شود.

این دیوار در "تپه هیکل" واقع شده که یهودیان آن را مکانی می‌دانند که معبد سلیمان در آن بنا شده بود.

مسجد الاقصی، از مکان‌های مقدس برای مسلمانان هم در همین محل قرار دارد.

31 خرداد 1392