h وقوع حادثه ای قریب الوقوع در سوریه! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وقوع حادثه ای قریب الوقوع در سوریه!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, وقوع حادثه ای قریب الوقوع در سوریه!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, وقوع حادثه ای قریب الوقوع در سوریه!

وقوع حادثه ای قریب الوقوع در سوریه!

یک پایگاه سعودی با اشاره به تحرکات روزهای گذشته مسئولان این کشور آن را نشانه وقوع حادثه ای قریب الوقوع درباره سوریه محسوب کرده است. به گزارش ظهور12 به نقل از شبکه خبر ، پایگاه سعودی " سبق " در مطلبی با عنوان " تحرکات جدید مقامات عربستانی گواه حادثه بزرگی است که در شرف وقوع است " آورده است: بازگشت ملک عبدالله به کشور به شکل سریع که دو روز قبل انجام شد و قطع مرخصی ویژه ای در مغرب ذهن بسیاری از تحلیلگران عربی و خارجی را به خود مشغول کرده است و همه از دلیل این اقدام ناگهانی سئوال می کنند.

این پایگاه سعودی می نویسد: این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که مشاهده شود بازگشت ملک عبدالله چند ساعت پس از دیدار سعود الفیصل ، وزیر خارجه عربستان و بندر بن سلطان ، رئیس سرویس اطلاعاتی عربستان رخ داد به ویژه که در نوع خود نادر محسوب می شود زیرا برای اولین بار است که این دو با هم و به شکل علنی و سرزده به فرانسه رفته اند.

این پایگاه سعودی افزود: تحولات و تحرکات مسئولان سعودی در این حد خلاصه نشده است و روز پس از بازگشت ملک عبدالله ، متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز ، رئیس گارد ملی عربستان سفر رسمی به ترکیه داشته است و طی این سفر با رجب طیب اردوغان ، نخست وزیر ترکیه دیدار کرده و از آنجا برای دیدار با مسئولان فرانسوی عازم پاریس شده است.

این پایگاه نوشت: همه این تحرکات نشان از حادثه بزرگی در زمینه جنگ در سوریه در آینده نزدیک می دهد.

پایگاه سبق سعودی در ادامه با اشاره به احتمال دخالت ارتش عربستان در بحران سوریه نوشته است: ارتش عربستان در حال حاضر ۹۷۷ جنگنده مدرن، ۳۶۸ بالگرد، ۱۹۰۰ تانک، ۴۹۰۰ نفربر زرهی و ۲۵۰ هزار نظامی سرباز دارد.

29 خرداد 1392