h اردوغان : اگر تا فردا میدان تقسیم را ترک نکنند نیروهای امنیتی وارد عمل می‌شوند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اردوغان : اگر تا فردا میدان تقسیم را ترک نکنند نیروهای امنیتی وارد عمل می‌شوند ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اردوغان : اگر تا فردا میدان تقسیم را ترک نکنند نیروهای امنیتی وارد عمل می‌شوند ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اردوغان : اگر تا فردا میدان تقسیم را ترک نکنند نیروهای امنیتی وارد عمل می‌شوند

اردوغان : اگر تا فردا میدان تقسیم را ترک نکنند نیروهای امنیتی وارد عمل می‌شوند

خبرگزاری رویترز گزارش داد : نخست وزیر ترکیه بار دیگر از معترضان دولت این کشور خواست تا میدان تقسیم استانبول را ترک کنند.

وی در ادامه تهدید کرد: معترضان باید تا فردا، یکشنبه قبل از تجمع طرفدران حزب حاکم "توسعه و عدالت" ترکیه باید میدان تقسیم را ترک کنند در غیر اینصورت نیروهای امنیتی وارد عمل خواهند شد و آنها را مجبور به ترک این میدان خواهند کرد.

بنا به این گزارش، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه امروز در مقابل ده ها هزار نفر از طرفداران خود در آنکارا، پایتخت این کشور گفت: فردا در استانبول تجمع گسترده ای در حمایت از دولت برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات تهدید آمیز خود افزود: به صراحت می گویم که میدان تقسیم باید تخلیه شود در غیر اینصورت نیروهای امنیتی استانبول می دانند چگونه آن را تخلیه کنند.

اردوغان بارها برای پایان دادن معترضان به تظاهرات خود جملات تهدید آمیز به کار برد اما مردم این کشور با برگزاری تظاهرات امروز خود برای شانزدهمین روز متوالی به اعتراضات ضد دولتی ادامه دادند.

شانزدهمین روز تظاهرات مردم ترکیه علیه دولت رجب طیب اردوغان در حالی برگزار شد که نیروی پلیس دهها نفر از معترضان را زخمی و بازداشت کردند.

رجب طیب اردوغان در پارلمان ترکیه تعهد داد تا زمان صدور رأی دادگاه درباره طرح توسعه میدان تقسیم، از اجرای آن خودداری کند.

معترضان در تظاهرات خود خواستار کناره‌گیری رجب طیب اردوغان از قدرت هستند و اعلام کردند که خواسته‌های آنها فراتر از طرح توسعه میدان تقسیم است.

درگیری میان معترضان به سیاست‌های رجب طیب اردوغان و نیروهای امنیتی این کشور تاکنون پنج کشته و هزاران زخمی به‌جای گذاشته است.

26 خرداد 1392