h تصویری از قدیمی‌ترین ردپای انسان! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تصویری از قدیمی‌ترین ردپای انسان!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تصویری از قدیمی‌ترین ردپای انسان!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تصویری از قدیمی‌ترین ردپای انسان!

تصویری از قدیمی‌ترین ردپای انسان!

تصویری از قدیمی‌ترین ردپای انسان!

تحقیقات محققان دانشگاه پترزبورگ نشان می‌دهد انسان‌ها حدود هشت هزار سال پیش شروع به مشارکت در آلودگی سربی محیط کردند.

تیم علمی حاضر در این پروژه قدیمی‌ترین بقایای آلودگی سربی ایجاد شده توسط انسان در جهان را در شمال میشیگان کشف کردند.

این مطالعه نشان می‌دهد آلودگی فلزی ناشی از حفاری معدن و دیگر فعالیت‌های انسانی در امریکای شمالی زودتر از اروپا، آسیا و امریکای جنوبی روی داده است.

جزئیات این مطالعه حاکی از آن است که میراث محیطی انسان به هزاران سال پیش و به دوران شکارچیان و جمع‌کننده‌ها بازمی‌گردد و این که تاثیر بومیان ابتدایی امریکا بر محیط با استفاده از رسوب‌های دریاچه‌ها قابل شناسایی است.

به گفته «دیوید پمپئانی» رهبر ارشد این مطالعه، این یافته‌ها مضامین مهمی برای تعبیر سوابق باستان‌شناسی و تاریخ محیطی بخش فوقانی «دریاچه‌های بزرگ» (Great Lakes) ارائه داد.

تیم تحقیقاتی حاضر شبه‌جزیره کیوینا واقع در میشیگان را مطالعه کرد زیرا بزرگ‌ترین منبع مس بومی خالص در آمریکای شمالی است.

مطالعات اولیه در این منطقه در دهه ۱۸۰۰ فعالیت حفاری معدن انسان‌های ماقبل تاریخ را در شکل ابزاری مانند چکش‌های سنگی، نردبان و حفره‌های معدن شناسایی کرد.

تیم تحقیقاتی حاضر حفاری، مکانیابی و بزرگی آلودگی حفاری مس باستان را بررسی کرد.

 

رسوبات در ژوئن سال ۲۰۱۰ از سه دریاچه واقع در نزدیکی حفره‌های معدن باستانی جمع‌آوری شدند.

محققان تراکم سرب، تیتانیم، منیزیم و ماده ارگانیک را در هسته‌های رسوبات جمع‌آوری‌شده تحلیل و افزایش در آلودگی سربی حفظ‌شده از هزاران سال پیش کشف کردند.

داده‌ها نشان می‌دهد سطوح قابل‌اندازه‌گیری سرب توسط جوامع ماقبل ‌کشاورزی منتشر شدند. این جوامع حفاری مس در شبه‌جزیره کیوینا را هشت هزار سال پیش آغاز کردند.

در مقایسه، بازسازی‌های آلودگی فلزی از دیگر بخش‌های جهان مانند آسیا، اروپا و امریکای جنوبی فقط شواهدی از آلودگی سرب را طی سه هزار سال اخیر نشان می‌دهد.

تیم تحقیقاتی هم‌اکنون در حال بررسی دیگر معادن مس ماقبل تاریخ در اطراف دریاچه Superior هستند.

25 خرداد 1392