h نقل و انتقال های جنجالی لیگ برتر !+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نقل و انتقال های جنجالی لیگ برتر !+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نقل و انتقال های جنجالی لیگ برتر !+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نقل و انتقال های جنجالی لیگ برتر !+عکس

نقل و انتقال های جنجالی لیگ برتر !+عکس

نقل و انتقال های جنجالی لیگ برتر !+عکس

در تاریخ لیگ برتر انگلیس نقل و انتقال‌هایی رخ داده‌اند که برخی از آنها همه را به شدت شوکه کرده است.

به گزارش ظهور12 پس از آنکه وین رونی در هفته‌های گذشته ساز جدایی خود از منچستریونایتد را کوک کرده، سران باشگاه آرسنال چراغ سبز خود را برای ارائه پیشنهادی اغوا کننده به آرسن ونگر نشان دادند.

اگر توپچی‌ها بتوانند با ارائه پیشنهادی وسوسه انگیز رونی را به ورزشگاه امیریتس بکشانند، یکی از عجیب‌ترین انتقال‌های لیگ برتر انگلیس در سال‌های اخیر رقم خورده است.

البته این انتقال، نخستین انتقالی نخواهد بود که همه را شوکه می‌کند. پیش از این، بارها بازیکنان حاضر در لیگ برتر با پیوستن به تیم‌های همشهری و رقبای دیرینه، همه را در شوک فرو برده‌اند.

در زیر نگاهی به 10 انتقال بسیار عجیب در لیگ انگلیس می‌اندازیم:

10. ریو فردیناند (2001) - لیدزیونایتد به منچستریونایتد

فردیناند هنوز هم به خاطر پیوستن به یکی از رقبای دیرینه لیدزیونایتد در الندرود منفور است. این مدافع میانی، یکی از ارکان لیدز در رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود. او توانایی‌های خود به عنوان یکی از مدافعان بزرگ جهان را در ترکیب تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی 2002 هم نشان داد.

او با قراردادی 30 میلیون پوندی راهی اولدترافورد شد، مبلغی که برای دومین بار این بازیکن را به گران قیمت‌ترین مدافع دنیا بدل کرد. او به تازگی قرارداد خود با شیاطین سرخ را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده تا دوران حضور خود را به بیش از 11 سال برساند.

2. اشلی کول (2006) - آرسنال به چلسی

انتقال کول به چلسی خیلی هم شوکه کننده نبود ولی از آن همواره به عنوان یکی از تلخ‌ترین جابه‌جایی‌ها در تاریخ فوتبال انگلیس یاد می‌شود. او محصول آکادمی جوانان باشگاه آرسنال بود که خود را به تیم ملی انگلیس رساند ولی رابطه او با باشگاه محبوبش پس از آنکه چلسی پیشنهاد اغوا کننده‌ای به او ارائه کرد به تیرگی گرایید. آرسنال پس از آن به دلیل ملاقات‌های سران چلسی با کول، علیه باشگاه چلسی، ژوزه مورینیو و اشلی کول شکایت کرد که موجب شد همه آنها جریمه شوند ولی در هر حال کول در روز پایانی نقل و انتقال‌های سال 2006 با مبلغ پنج میلیون پوند راهی استمفورد بریج شد و ویلیام گالاس نیز به ازای بخشی از قرارداد به توپچی‌ها پیوست.

3. رابین فان پرسی (2012) - آرسنال به منچستریونایتد

کابوس هواداران آرسنال در تابستان سال گذشته و پس از پیوستن کاپیتان تیمشان به یونایتدها به بخشی از حقیقت تاریخ باشگاه بدل شد. او که از سال 2004 در ترکیب لندنی‌ها می‌درخشید، فصل پیش از آن 30 گل در لیگ برتر انگلیس برای توپچی‌ها وارد دروازه حریفان کرده بود.

البته این اتفاق در حالی رخ داد که فان پرسی در سال پایانی قرارداد خود با آرسنال اعلام کرده بود به هیچ وجه قرارداد خود را تمدید نخواهد کرد. این موضوع به جز فروش وی، چاره‌ای برای سران باشگاه باقی نگذاشت.

هواداران آرسنال در فصلی که گذشت تنها شاهد قهرمانی منچستریونایتد در لیگ برتر انگلیس با گلزنی‌های کاپیتان پیشین خود بودند.

4. کارلوس توز (2008)  - منچستریونایتد به منچسترسیتی

توز که به همراه یونایتدها در لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا عنوان قهرمانی را هم به دست آورده بود، ترجیح داد با تصمیمی عجیب به اردوی نیمه دیگر شهر منچستر برود.

او با قراردادی دو ساله و به شکل قرضی به یونایتد آمده بود ولی پیشنهاد قرارداد پنج ساله خود که او را به یکی از پر درآمدترین بازیکنان باشگاه بدل می‌کرد را نپذیرفت. او با قبول کردن پیشنهاد سیتی، کاری که «تری کوک» درست 10 سال پیش از آن انجام داده بود را تکرار کرد. او در قهرمانی سیتی در لیگ برتر و جام حذفی نقش زیادی نداشت ولی در عوض درگیری‌هایی با روبرتو مانچینی، سرمربی وقت این تیم به راه انداخت و به مدت 6 ماه از حضور در ترکیب تیم محروم شد.

5. فرناندو تورس (2011) - لیورپول به چلسی

این مهاجم اسپانیایی به یکی از محبوب‌ترین مهاجمان در آنفیلد بدل شد زیرا در 102 دیدار 65 گل وارد دروازه حریفان کرده بود. او در ژانویه چهارمین سال حضورش در لیورپول، درخواست خروج از تیم و حضور در تیم رقیب یعنی چلسی را به سران باشگاه داد. کنی دالگلیش که سرمربی وقت قرمزها بود، بلافاصله این پیشنهاد را رد کرد ولی نتوانست در مقابل پیشنهاد اغوا کننده 50 میلیون پوندی رومن آبراموویچ طاقت بیاورد. تورس با این انتقال، خود را به ششمین بازیکن گران قیمت لیگ انگلیس در آن تاریخ بدل کرد.

4. روبینیو (2008) - رئال مادرید به منچسترسیتی

درست همان روزی که گروه تجاری امارات متحده عربی توانست تمامی مالکیت باشگاه منچسترسیتی را از آن خود کند، 32.5 میلیون پوند برای کشاندن روبینیو به این تیم پیشنهاد داد.

در ابتدا روبینیو تصور می‌کرد به چلسی پیوسته است! او در اظهار نظری تاریخی و خنده دار اعلام کرد «در روز پایانی نقل و انتقال‌ها، چلسی پیشنهاد خود را ارائه کرد که من آن را پذیرفتم!» از زمانی که ستاره سامبا متوجه شد به کدام تیم پیوسته است، 12 گل وارد دروازه حریفان کرد.

نیمه دوم از فصل دوم حضور وی در ایستلندز، به شکل قرضی در باشگاه سانتوس برزیل گذشت و تابستان همان سال با امضای قراردادی به میلان منتهی شد.

25 خرداد 1392