h رژیم های عجیب و غریب برای رژیم گرفتن! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رژیم های عجیب و غریب برای رژیم گرفتن!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رژیم های عجیب و غریب برای رژیم گرفتن!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رژیم های عجیب و غریب برای رژیم گرفتن!

رژیم های عجیب و غریب برای رژیم گرفتن!

برخی انسان‌ها چنان راه‌های عجیب و غریبی برای رژیم گرفتن انتخاب می‌کنند که نام‌شان در کتاب‌های مربوط به رکوردهای عجیب و غریب ثبت می‌شود. این شاید عجیب و غریب‌ترین راه‌های رژیم غذایی در تاریخ باشد. به گزارش ظهور12 به نقل از برترین ها، اگر اضافه وزن دارید حتما تا امروز یک یا چندنوع رژیم غذایی را امتحان کرده‌اید، قطعا هم می‌دانید که رژیم گرفتن یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد به قرص‌هایی که مدعی می‌شوند خیلی راحت وزن را کم می‌کنند متوسل می‌شوند، اما این راه اصلا عجیب نیست. درواقع برخی انسان‌ها چنان راه‌های عجیب و غریبی برای رژیم گرفتن انتخاب می‌کنند که نام‌شان در کتاب‌های مربوط به رکوردهای عجیب و غریب ثبت می‌شود. این شاید عجیب و غریب‌ترین راه‌های رژیم غذایی در تاریخ باشد.

خوراک کرم برای لاغری

خوردن تخم کرم کرم‌های نواری گونه‌هایی از انگل‌ها هستند که در دستگاه گوارش انسان زندگی کرده و غذاهایی که انسان می‌خورد را جذب می‌کنند و به همین دلیل است که افرادی که این نوع از انگل‌ها را در روده‌شان دارند معمولا لاغر هستند. اما گروهی از انسان‌ها بوده‌اند که پس از تلاش برای لاغر شدن به شیوه‌های مختلف، به امید لاغری تخم این کرم‌ها را خوردند تا این تخم‌ها در معده آنها تبدیل به کرم شود و بخشی از کالری که روزانه دریافت می‌کنند را این کرم‌ها جذب کنند. اما خب قطعا می‌دانید که این کار چقدر اشتباه است، این کرم‌ها عوارض خیلی بدی برای بدن دارند و مثلا نمی‌گذارند هیچ ویتامین و ماده معدنی در بدن جذب شود و انواع و اقسام بیماری‌ها از کم‌خونی گرفته تا سوء‌تغذیه و خونریزی گوارشی در فرد ایجاد شود.

زبانت را بدوز

بخیه زدن روی زبان جراحی‌های مختلفی در طول تاریخ برای کاسته شدن اشتها یا کم شدن حجم معده یا سیر گوارشی برای کاستن وزن ابداع شده است اما شاید عجیب‌ترین جراحی ابداع شده شیوه «رصد کردن زبان» باشد. در این جراحی، روی زبان و نقاط مختلف آن چندین بخیه زده می‌شود تا به وسیله این بخیه‌ها حس چشایی فرد مختل شود. در فرم شدید این جراحی اینگونه انجام می‌شود که فرد به دلیل بخیه‌هایی که روی زبانش است توانایی جویدن، قورت دادن و قدرت چشایی را از دست می‌دهد و برای همین از خوردن غذای سفت و جامد خودداری می‌کند و فقط مایعات می‌خورد. درست است که این شیوه جواب می‌دهد اما باید بدانید چنین شیوه‌ای را فقط می‌شود با واژه «دیوانه‌وار» توصیف کرد، زیرا با این کار عملا فرد برای هربار قورت دادن آب دهانش هم به مشکل بر می‌خورد. این را هم بدانید که برداشتن بخیه‌ها از زبان هم در بسیاری از مواقع فایده‌ای ندارد و فرد دچار مشکل بلع می‌شود. سخت‌ترین اتفاق برای دختری جوان از لرستان افتاد که 115 کیلوگرم وزن داشت و توانست طی یک سال بیشتر از 30کیلوگرم از وزنش را بکاهد اما زمانی که دچار مشکل عفونت‌ دهانی شد، پزشکان سعی کردند تا بخیه‌های زده شده روی زبان او را بردارند و موفق نشدند و این دختر جوان دچار مشکل انسدادی راه تنفسی شد و درنهایت پزشکان مجبور شدند برای نفس کشیدن او حنجره‌اش را بشکافند و این دختر جوان، سه بار تحت عمل جراحی قرار گرفت تا زبانش کمی ترمیم شود و بتواند غذا بخورد.

معده‌ات را از پنبه پر کن

خوردن پنبه در گذشته برخی افراد اعتقاد داشتند که خوردن یکی، 2 تکه پنبه یا خوردن یک نخ ابریشمی به شکل توپ کوچک می‌تواند باعث کوچک شدن حجم معده آنها شود و درواقع بخشی از حجم معده را پر کند و درنتیجه موجب می‌شود که فرد کمتر غذا بخورد. حتی در مواردی افراد قبل از هروعده‌غذایی خود مقداری پنبه می‌خوردند تا کمتر غذا بخورند. طبیعی است که چنین حالتی باعث بروز عوارض زیادی شود، از جمله بروز یبوست و کم شدن جذب مواد مفید و مقوی از دستگاه گوارش، اما وخیم‌ترین عارضه در مردی در مجارستان گزارش شده است که پنبه‌هایی که خورده بود باعث بسته شدن کامل مجرای خروجی معده و عفونت درون شکمی و پارگی معد‌اش شده بود که وی 6ماه در بیمارستان بستری شد تا بهبود یابد.

آب بدن را خارج نکن

خوردن داروهای دیورتیک همان‌طور که گفتیم دل بستن به انواع و اقسام قرص‌ها، شربت‌ها و مکمل‌ها برای وزن کم کردن و چربی سوزاندن یکی از روش‌های معمول و رایج است که در همه جای جهان طرفدار دارد. قدیمی‌ترین داروهایی که برای وزن کم کردن مورد استفاده قرار می‌گرفت داروهای ضد فشارخون از نوع داروهای مدر بود که باعث دفع آب از بدن می‌شد و کمی از وزن بدن را می‌کاست. اما باید بدانید چنین وزن کم کردنی هم خطرناک است و هم پرعارضه، 70درصد وزن بدن انسان را آب تشکیل می‌دهد و شما با خوردن داروهای مدر (دیورتیک) آب بدن‌تان را دفع می‌کنید نه اینکه چربی بسوزانید و با این کار عملکرد طبیعی بدن را هم دچار مشکل می‌کنید. جالب اینجاست که پس از خوردن چندباره اینگونه داروها، متابولیسم بدن پایین می‌آید و فرد به جای لاغر شدن چاق می‌شود. خطرناک‌ترین حالت رژیم گرفتن با این نوع داروها در مورد 2دختر در پرو گزارش شده که به‌طور همزمان داروهای مدر و نیز داروهای مسهل می‌خوردند و وزن هر2 به زیر 40 کیلوگرم رسید و درنهایت هر2 در بیمارستان بستری شدند. این 2 دختر به بیماری توهم چاقی (یا آنورکسی نوروزا) مبتلا بودند و یکی از آنها به علت همین حالت به کما رفت اما توسط پزشکان و با تزریق اجباری سرم و تغذیه داخل وریدی از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

ساده‌ترین راه لاغری

دکتر هلبوت هاورمن، فوق‌تخصص رژیم‌های غذایی درمانی در دانشگاه اوبرهاوزن آلمان می‌گوید: «واقعیت این است که هیچ راه میانبر سالم و مناسبی برای لاغر شدن وجود ندارد، نه داروهای چربی‌سوز و ضداشتها، و نه راه‌های عجیب و غریبی که برخی در پیش می‌گیرند، همه این راه‌ها می‌توانند فرد را دچار مشکل کنند و حتی زندگی او را به خطر بیندازند. معادله وزن گرفتن یا کم کردن وزن، در انسان، بسیار ساده است. انسان مقداری کالری هرروزه وارد بدنش می‌کند، اگر مقدار کالری وارد شده به بدن بیشتر از آن باشد که بدن آنها را می‌سوزاند (مثلا از طریق ورزش کردن یا انجام فعالیت‌های روزمره حیاتی مثل نفس کشیدن) آن وقت فرد دچار اضافه وزن می‌شود و این کالری‌های اضافی به صورت چربی در بدن او تجمع می‌یابد. اگر هم مقدار کالری که هرروز وارد بدن می‌شود، کمتر از کالری باشد که بدن به شکل‌های مختلف می‌سوزاند فرد شروع به کم کردن وزنش می‌کند.» اما دکتر هاورمن یک توصیه ساده و بسیار کاربردی برای آنهایی که می‌خواهند رژیم‌غذایی لاغری بگیرند دارد، او می‌گوید: «کافی است کمتر از حدمعمول خودتان غذا بخورید، غذاهای سالم مصرف کنید و با یک برنامه هدفمند ورزش کنید تا لاغر شوید.»

24 خرداد 1392