h اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به سوریه را صادر کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به سوریه را صادر کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به سوریه را صادر کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به سوریه را صادر کرد

اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به سوریه را صادر کرد

کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در راستای حمایت نظامی از معارضان سوری، مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به سوریه را صادر کرد. به گزارش ظهور12، تسنیم به نقل از خبرگزاری «رویترز» نوشت: « بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: « باراک اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به معارضان مسلح سوری را برای نخستین بار در چارچوب بسته جدید از حمایت های نظامی از معارضانی که برای سرنگونی نظام بشار اسد ( رئیس جمهوری سوریه) می جنگند، صادر کرد.» این منبع هیچ توضیحی درباره نوع تسلیحات ارسالی به معارضان و موعد ارائه آن، نداد.

کاخ سفید همچنین در ادامه اتهام زنی های خود علیه نظام دمشق ادعا کرد، سازمان های اطلاعاتی آمریکا اطمینان یافته اند که دولت سوریه در جنگ داخلی اش با معارضان مسلح، از تسلیحات شیمیایی مانند گاز اعصاب «سارین» استفاده کرده است.

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید این تازه ترین اتهام دولت متبوع خود علیه حکومت سوریه را در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران مطرح و اعلام کرد، بنا بر تخمین آمریکا 100 تا 150 نفر در پی استفاده از این سلاح‌ها کشته شده اند!

بن رودرز گفت: « باراک اوباما تصمیم گرفته است برای مخالفان سوریه مستقیما کمک نظامی ارسال کند.»

وی از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و تنها گفت که این کمک ها « در میزان و وسعت، با آنچه تاکنون وجود داشته متفاوت خواهند بود.»

24 خرداد 1392