h گوگل در پاکستان تهدید به فیلتر شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گوگل در پاکستان تهدید به فیلتر شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گوگل در پاکستان تهدید به فیلتر شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گوگل در پاکستان تهدید به فیلتر شد

گوگل در پاکستان تهدید به فیلتر شد

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : دولت جدید پاکستان، گوگل را تهدید کرده است که چنانچه اطلاعات توهین‌آمیز به مقدسات در یوتیوب را حذف نکند، این موتور جستجوگر را فیلتر خواهد کرد.

به نوشته روزنامه تلگراف، در پی انتشار فیلم «بی‌گناهی مسلمانان» از یوتیوب که متعلق به شرکت گوگل است، از سپتامبر سال گذشته میلادی اعتراضات وسیعی در سراسر جهان صورت گرفته و این امر باعث شده تا دولت اسلام‌آباد تهدید کند در صورت حذف نکردن این فیلم، موتور جستجوگر گوگل را مسدود خواهد کرد.

انوشه رحمان، وزیر ارتباطات دولت پاکستان گفت که این وزارتخانه در روزهای آتی در مورد فیلترینگ این وب‌سایت و درخواست کمک از گوگل فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: در صورت نیاز حتی پول زیادی را صرف حل این مساله می‌کنیم و هر کاری که از ما برآید انجام می‌دهیم تا وب‌سایت یوتیوب در پاکستان فعال شود و به ارزش‌های ما احترام بگذارد. همچنین مسدودیت وب‌سایت یوتیوب بدون انجام تغییرات در حذف این فیلم رفع نمی‌شود.

چنین ممنوعیت‌هایی زندگی برای میلیون‌ها کاربر اینترنتی را که روزانه چندین‌ بار از موتور جستجوگر گوگل استفاده می‌کنند، سخت خواهد کرد.

وب‌سایت یوتیوب در پی تظاهرات خشونت‌بار در پاکستان در پی انتشار فیلمی توهین‌آمیز به مقدسات مسلمانان، مسدود شد. گوگل نیز مکررا درخواست‌های دولت اسلام‌آباد را در حذف این فیلم رد کرده است.

پاکستان در سه سال گذشته توییتر و فیس‌بوک را نیز مسدود کرده است.

22 خرداد 1392