h پالس های تبلیغاتی و عحیب در مستند دوم تبلیغاتی حسن روحانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پالس های تبلیغاتی و عحیب در مستند دوم تبلیغاتی حسن روحانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پالس های تبلیغاتی و عحیب در مستند دوم تبلیغاتی حسن روحانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پالس های تبلیغاتی و عحیب در مستند دوم تبلیغاتی حسن روحانی

پالس های تبلیغاتی و عحیب در مستند دوم تبلیغاتی حسن روحانی

به گزارش ظهور12 به نقل از صراط نیوز : دومین مستند انتخاباتی حسن روحانی که شب گذشته از شبکه اول سیما پخش شد، تفاوت هایی با مستند اول او داشت که نشان از تلاش ویژه سازندگان آن برای جذب آرای خاموش جامعه دارد.

در این مستند تمام ابزارهای لازم جهت جذب و متمایل کردن اصلاح طلبان، تجدیدنظرطلبان، تحریمی ها، معاندان نظام، آرای خاموش جامعه و خلاصه هر گروه و قشر دیگری از جامعه که احتمال پذیرش روحانی در میان آنها هنوز وجود دارد، به کار بسته شد تا مگر از این رهگذر درصدی به آرای روحانی افزوده شود. برخی از این ابزارها به شرح زیر است:

هاشمی و خاتمی گفتند بیا، آمدم!

بر این اساس، در مستند دوم، برخی صحنه های مربوط به مستند اول که در آن هاشمی رفسنجانی به تمجید از روحانی می پردازد، تکرار شد و البته این بار زیرنویس «از این توضیحات با توصیه آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ 19 خرداد 1392 استفاده شده است» به آن افزوده شده بود.

از طرف دیگر بخشی از سخنان روحانی در تجمع هواداران او در ورزشگاه شیرودی که در آن حضور خود در انتخابات را به مشورت با هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی مرتبط دانسته است.

گفتنی است تصاویر متعددی از همراهی روحانی و هاشمی در سال های گذشته نیز مانند مستند اول در این مستند نیز گنجانده شده بود.

ابراز علاقه به شجریان!

روحانی در بخشی از مستند دوم، به محمدرضا شجریان ابراز علاقه می کند(!) و سپس بخشی از یکی از تصنیف های او در فیلم پخش می شود. گفتنی است پیش از این محمدرضا عارف، کاندیدای انصرافی انتخابات در مناظره دوم نامزدها، از شجریان و فرهادی با عنوان «مفاخر فرهنگی» کشور یاد کرده بود! اقدام سازندگان مستند دوم روحانی نشان داد که آنها نیز برای عقب نماندن از قافله «شجریان دوستی» برای جذب آرای بیشتر، برنامه هایی در سر پرورانده اند!

تجدیدنظرطلبان بشتابند!

در بخشی از مستند مذکور، صادق زیباکلام ماموریت داشت با سخنانی به جذب برخی از آرای تحریمی های انتخابات و حتی تجدیدنظرطلبان بپردازد!

زیباکلام در این بخش با بیان های مختلف مستقیم و غیرمستقیم خطاب به تحریم کنندگان انتخابات اعلام کرد که حتی اگر به دنبال ابراز مخالفت و دشمنی با نظام هستید راهی به جز صندوق رای وجود ندارد.

عبا و عمامه ات کو شیخ؟!

اما جالب ترین ویژگی و تفاوت این مستند با مستند اول، این بود که در بخش گفتگوی ترتیب داده شده با حسن روحانی، که ساعاتی بعد از مناظره سوم کاندیداها برای این گفتگو در نظر گرفته شده بود، روحانی عبا و عمامه خود را کاملا کنار گذاشته بود!

این گفتگو به صورت بخش های بریده بریده کوتاه و به طور یکنواخت در سراسر فیلم توزیع شده بود و از همین رو هر چند دقیقه یک بار چهره روحانی بدون عبا و عمامه در یک خودرو مدل بالا را یادآوری می کرد.

بدین ترتیب آخرین تلاش های شیخ «به تازگی اصلاح طلب شده» در رقابت های انتخاباتی به طور کامل مصروف جذب تجدیدنظرطلبان، منتقدان و معاندان نظام شده است.

21 خرداد 1392