h محمدرضا عارف با دستور خاتمی به نفع حسن روحانی کنار کشید ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محمدرضا عارف با دستور خاتمی به نفع حسن روحانی کنار کشید !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محمدرضا عارف با دستور خاتمی به نفع حسن روحانی کنار کشید !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محمدرضا عارف با دستور خاتمی به نفع حسن روحانی کنار کشید !

محمدرضا عارف با دستور خاتمی به نفع حسن روحانی کنار کشید !

به گزارش ظهور12 به نقل از باشگاه خبرنگاران : محمدرضا عارف، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، شب گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی سایت خود، از ادامه حضور در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داد.

عارف در متن اطلاعیه خود بدون نام بردن از کاندیدای دیگری و یا اینکه به نفع چه کسی کناره گیری می‌کند از ادامه حضور در صحنه انتخابات انصراف داده است.

متن کامل اطلاعیه عارف به شرح ذیل است:

ملت شریف ایران

با اهدا سلام و درود

غروب دوشنبه بیستم خرداد ماه، مرقومه‌ای از جناب آقای سید محمد خاتمی دریافت نمودم. ایشان طی این نامه در مقام رهبری اصلاحات، ادامه حضورم را در صحنه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری به مصلحت ندانسته‌اند.

از آنجا که از ابتدای ورودم به عرصه انتخابات بارها بر موضع تمکین‌ از اجماع با محوریت جناب آقای خاتمی تاکید نموده‌ام و همچنین بر اساس منشور اخلاق انتخاباتی منتشر شده توسط اینجانب، خود را متعهد به رعایت اخلاق و انجام تعهداتم می‌دانم. لذا با عنایت به نظر صریح جناب آقای خاتمی و تجارب انتخابات دو دوره گذشته ریاست جمهوری، انصراف خود را از ادامه رقابت‌های انتخاباتی‌ اعلام می‌دارم.

خلق صحنه‌های به یاد ماندنی توسط شما مردم سربلند در دوره فعالیت‌های انتخاباتی‌ام، عامل موثری برای حرکت در مسیر تحقق حماسه سیاسی و نشانی از شکل‌گیری یک پایگاه و سرمایه بزرگ اجتماعی است.

اینجانب گذشتن از حق خویش به نفع ملت بزرگ و ایران سربلند را مصداق روشن اصلاح طلبی واقعی می‌دانم. از آنجا که اعتقاد دارم شرکت در انتخابات، هم حق و هم تکلیف است، از مردم همراه سرافراز ایران صمیمانه می‌خواهم با حضور پر شور در انتخابات ۲۴ خردادماه، عزت و بقای جمهوری اسلامی و عظمت ایران و خلق حماسه سیاسی را تداوم بخشند.

در پایان از همه مردم عزیز کشورم برای همراهی بزرگوارانه‌شان تشکر می‌کنم و اعلام می‌دارم در همه شرایط در کنارشان خواهم ماند.

ارادتمند شما

محمدرضا عارف

شامگاه بیستم خردادماه هزار و سیصد و نود و دو

21 خرداد 1392