h قیمت اتومبیل های داخلی افزایش یافت/جدول قیمت خودروها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت اتومبیل های داخلی افزایش یافت/جدول قیمت خودروها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت اتومبیل های داخلی افزایش یافت/جدول قیمت خودروها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت اتومبیل های داخلی افزایش یافت/جدول قیمت خودروها

قیمت اتومبیل های داخلی افزایش یافت/جدول قیمت خودروها

قیمت اتومبیل های داخلی افزایش یافت/جدول قیمت خودروها

ظهور12 : قیمت خودروهای داخلی امروز با شوک افزایشی قابل توجهی همراه بوده و فعالان بازار کاهش عرضه در کنار افزایش تقاضای خرید این محصولات را مهمترین دلیل رشد قیمت‌ها می‌دانند.

در حالی که قرار بود خودروسازان تولید و عرضه محصولاتشان را پس از تعیین قیمت‌های جدید افزایش دهند، همچنان از این کار طفره می‌روند ،البته به گفته خودرو سازان کمبود تولیدخودرو و تقاضای زیاد موجب افزایش قیمت این محصولات شده است .

کاهش تولید خودرو موجب بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا و صعودی شدن قیمت‌ها در بازار آزاد شده است اما درباره کاهش تولید کسانی باید پاسخگو باشند که به دلایل مختلف موجب تضعیف این صنعت شدند و متاسفانه نقش و عملکرد مدیران سیاسی در این صنعت بر دامن زدن به این وضعیت بر کسی پوشیده نیست .

قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی به شرح زیر است:

شرکت ایران خودرو نیز آخرین شرایط فروش محصولات خود را به نحوی ارائه کرده که از بین شش محصولی که توسط شورای رقابت قیمت گذاری شده ، فقط فروش فوری وانت پیکان را در سایت قرار داده و آنهم پس از 45 روز تحویل میدهد و از فروش فوری 5 مدل دیگر خبری نیست .

و در پیش فروش این 5 مدل نیز مانند گذشته خبری از قیمت نهایی محصولات نیست و این خودرو ساز در حالی که می داند این اقدام خلاف شرع و قانون می باشد ،اما در نبود نظارت ،همچنان بر این نحوه فروش محصولات خود بدون تعیین قیمت قطعی اصرار دارد.

برای مثال: اگر شما بخواهید یک دستگاه سورن ELX مالتي پلكس با موتور EF7 با كيسه هواي راننده و سرنشين بخرید، ابتدا 9 میلیون و 500 هزارتومان به عنوان پیش پرداخت و 7 میلیون و 500 هزارتومان هم به عنوان ودیعه دوم پرداخت می کنید و مبلغ مابه‌التفاوت، در زمان صدور دعوتنامه و بر اساس قيمت مصوب ماهانه(قيمت روز) محاسبه خواهد شد.

امیدواریم رئیس جمهور بعدی با اولویت قرار دادن رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور ،نگاه ویژه ای به سر و سامان دادن به صنعت خودروسازی که حال و روزی خوبی هم ندارد، داشته باشد .

21 خرداد 1392