h اردوغان تسلیم شد/دیدار با نماینده مخالفات در چهارشنبه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اردوغان تسلیم شد/دیدار با نماینده مخالفات در چهارشنبه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اردوغان تسلیم شد/دیدار با نماینده مخالفات در چهارشنبه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اردوغان تسلیم شد/دیدار با نماینده مخالفات در چهارشنبه

اردوغان تسلیم شد/دیدار با نماینده مخالفات در چهارشنبه

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، یک مقام ارشد دولت ترکیه گفت؛ رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه با نمایندگان معترضان یک هفته اخیر در این کشور دیدار و گفت‌وگو میکند.

بولت آرینچ سخنگوی نخست وزیر ترکیه گفت: اردوغان با گروهی از معترضان میدان تقسیم دیدار میکند و درباره طرحهای دولت با آنها مذاکره خواهد کرد.

تظاهرات گسترده در سطح ترکیه که از جمعه دو هفته پیش آغاز شد و تاکنون نیز ادامه دارد، در مرحله نخست در حمایت از تجمع کنندگان در پارک میدان «تقسیم» صورت گرفت و به تدریج این اعتراضات به تظاهرات ضد دولتی تبدیل شد و تظاهرات‌کنندگان هم‌اکنون خواستار استعفای «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه هستند.

اردوغان روز یک شنبه در واکنش به اعتراض مردم ترکیه علیه سیاستهای دولت، سخنرانیهای تندی علیه مخالفان کرد و از آنها خواست به اعتراضات خود خاتمه دهند.

وی پیش از این معترضان را اراذل و اوباش خطاب کرده بود.

رجب طیب اردوغان در سخنرانی دیگری در جمع هواداران خود در فرودگاه آنکارا (پایتخت) معترضان این کشور را افراد «کم‌اهمیت» و «بازنده» خواند.

21 خرداد 1392