h خودروی دیپلمات سوئیسی مست متوقف شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خودروی دیپلمات سوئیسی مست متوقف شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خودروی دیپلمات سوئیسی مست متوقف شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خودروی دیپلمات سوئیسی مست متوقف شد

خودروی دیپلمات سوئیسی مست متوقف شد

به گزارش ظهور12 به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آلمانی زبان 20Minuten در جدیدترین گزارش خود به نقل از روزنامه پاریسین چاپ فرانسه به توقف خودروی دیپلمات سوئیسی مست در پاریس اشاره کرد و نوشت: یکشنبه شب گذشته در مرکز شهر پاریس یک اتومبیل بنز با شماره دیپلماتیک با سرعت بیش از حد در حرکت بود و پلیس تلاش کرد تا اتومبیل مزبور را متوقف کند، ولی راننده با سرعت بیشتر به راه خود ادامه داد و حتی نزدیک بود مأمور پلیسی که تلاش می‌کرد آن را متوقف کند، زیر بگیرد.

روزنامه هندلس زایتونگ چاپ سوئیس نیز گزارش داد: فردی که پشت فرمان اتومبیل شماره سیاسی مزبور بوده «استفان فلوکیگر» دیپلمات 54 ساله سوئیسی در نمایندگی سوئیس نزد سازمان امنیت و همکاری اروپا در پاریس بوده است. پلیس پاریس برای توقف این خودرو گلوله‌ای به تایر آن شلیک می‌کند ولی راننده خودرو را متوقف نکرده و در مسیر خلاف به حرکت در می‌آید و جان دیگران را هم به خطر می‌اندازد. مأموران پلیس همه تلاش خود را برای متوقف کردن خودرو انجام می‌دهند تا از وارد شدن خسارت به دیگران جلوگیری کنند. پس از توقف اتومبیل پلیس متوجه می‌شود که دیپلمات سوئیسی در حال مستی رانندگی کرده و در پاسگاه پلیس متوجه می‌شوند که این فرد سند هویتی به همراه ندارد ولی خود را جزو کارکنان نمایندگی سوئیس نزد سازمان امنیت و همکاری اروپا می‌داند. افراد پلیس با سفارت سوئیس در پاریس تماس می‌گیرند و یک نفر از سفارت مراجعه می‌کند و پلیس در نهایت مجبور می‌شود این فرد را به دلیل مصونیت سیاسی آزاد کند.

در تماس این روزنامه با وزارت امور خارجه سوئیس این خبر تأیید شده و سخنگوی وزارت امور خارجه سوئیس بدون ذکر نام دیپلمات مزبور، تاکید کرده که وزارت امور خارجه در صورتی که فرانسه خواستار لغو مصونیت سیاسی این فرد شود حاضر است به این درخواست پاسخ مثبت بدهد و عنوان کرده که وزارت امور خارجه راساً نیز به این موضوع رسیدگی می‌کند.

وی اظهار داشته که ما حاضریم به طور همه جانبه با دادگستری فرانسه همکاری کنیم که این دیپلمات خطاکار به مجازات این عمل غیر قانونی خود برسد.

21 خرداد 1392