h هشدار های امینتی پلیس فتا در مورد استفاده از اینترنت رایگان در اماکن عمومی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هشدار های امینتی پلیس فتا در مورد استفاده از اینترنت رایگان در اماکن عمومی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هشدار های امینتی پلیس فتا در مورد استفاده از اینترنت رایگان در اماکن عمومی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هشدار های امینتی پلیس فتا در مورد استفاده از اینترنت رایگان در اماکن عمومی

هشدار های امینتی پلیس فتا در مورد استفاده از اینترنت رایگان در اماکن عمومی

پليس فتا ناجا هشدار داد:هکرها هميشه در کمين کاربراني هستند که از اينترنت محافظت نشده در اماکن عمومی استفاده مي کنند. به گزارش ظهور12 به نقل از خبرگزاری مهر، کارشناس پليس فتا ناجا با بيان مطلب فوق گفت:استفاده از اينترنت رايگان در سطح شهر و مکان هاي عمومي(پارک ها، کتابخانه ها، فرودگاه ها، هتل و...) خطر دسترسي غير مجاز به اطلاعات شخصي را به هکر ها مي دهد. هکر ها هميشه در کمين کاربراني هستند که از اينترنت محافظت نشده استفاده مي کنند.

اين کارشناس ادامه داد: اتصال به شبکه ها به علت رايگان بودن و عدم استفاده از رمز هاي عبور قوي و مناسب مي تواند موجب به دام افتادن در تله هاي امنيتي طراحي شده توسط هکر شود. هدف هکر ها مي تواند دسترسي به فعاليت‌هاي اينترنتي، سايت‌هاي مقصد، متن چت‌ها، ايميل‌ها، گفت ‌وگوها، رمزهاي عبور و... باشد.

در ادامه به چند توصيه براي استفاده از اينترنت رايگان در مکان هاي عمومي اشاره مي شود: - براي فعاليت‌هاي حساس نظير فعاليت‌هاي بانکي به هيچ عنوان از اينترنت عمومي استفاده نکنيد.

-آنتي ويروس دستگاه خود را همواره به روز نگه داريد.

-هنگام استفاده از اينترنت عمومي تا حد امکان از خدماتي که دسترسي به آنها نياز به رمز عبور دارد، استفاده نکنيد.

- وقتي در حال وارد کردن اطلاعاتي نظير رمز عبور خود هستيد مراقب دوربين‌هاي موبايل‌هاي اطراف خود و قطعات سخت افزاري(کي لاگر)متصل به کامپيوتر هاي عمومي باشيد.

- مطمئن شويد که ديوار آتش (فايروال) دستگاه شما روشن است.

در نهايت پليس فتا از هموطنان درخواست مي کند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرسCyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش کنند.

20 خرداد 1392