h بهترین زمان برای خوردن مکمل‌ ها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بهترین زمان برای خوردن مکمل‌ ها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بهترین زمان برای خوردن مکمل‌ ها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بهترین زمان برای خوردن مکمل‌ ها

بهترین زمان برای خوردن مکمل‌ ها

بهترین زمان برای خوردن مکمل‌ ها

در بین مکمل های خوراکی به زمان مناسب خوردن نمونه هایی از آنها اشاره می کنیم : مثلا بسیاری خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می کنند به این دلیل که مصرف کلسیم در بدن بیشتر در شب صورت می گیرد و همچنین بدلیل اینکه کلسیم می تواند به خوابیدن کمک کند. از طرف دیگر همراه کردن قرص کلسیم با شیر جذب آنرا افزایش می دهد . بنابراین نوشیدن یک لیوان شیر را شب ها قبل از خواب همراه قرص کلسیم فراموش نکنید.

در مورد مجموع ای از ویتامین های گروه B مثل B۱ تا B۱۲ گفته می شود چون ما در حالت عادی این ویتامین ها را که از جمله ویتامین های محلول در آب هستند با غذا دریافت می کنیم پس بهتر است این ویتامین ها هم همزمان با خوردن غذا به خصوص میوه ها و سبزی ها مصرف شوند. همچنین ویتامین های محلول در چربی برای جذب به چربی نیاز دارند. آنها باید همیشه با غذاهایی که چربی دارند مصرف شوند. این ویتامین ها شامل ویتامین های Aو D و E و K هستند .

دقت کنید در صورتی که قرص آهن برای شما تجویز شده است از نوشیدن شیر و لبنیات و همچنین مصرف قرص کلسیم با آن خودداری کنید چون جذب آهن را کاهش می دهد .

ویتامین C نیز از ویتامین های محلول در آب است امل تفاوت آن با دیگر ویتامین ها این است که فقط چند ساعت در خون می ماند و به سرعت از راه کلیه ها دفع می شود. به همین دلیل برای کسب نتیجه بهتر می توانید ویتامین C را در سه وعده غذایی تقسیم و مصرف کنید . ویتامین C نباید قبل از خواب مصرف شود چون ماده ای محرک است و شخص را بیدار نگه می دارد.

اگر از فیبر خوراکی برای رفع یبوست یا کاهش وزن استفاده می کنید بهترین زمان برای جذب آن صبح است و لازم است که قرص های مکمل ویتامینی و املاح همراه با آن میل نشوند چون فیبر مانع جذب ویتامین ها می شود . آهن نیز همراه با فیبر به خوبی جذب نمی شود. به تازگی لبنیات بویژه ماست حاوی پروبیوتیک ها به بازار آمده است.

پروبیتیک ها هم بهتر است همراه با غذا و گاهی قبل از غذا ( ۲۰ دقیقه قبل از غذا ) مصرف شوند تا جذب بیشتری ذاشته باشند. این مواد می توانند از بدن در مقابل سرطان ها حفاظت کنند.

20 خرداد 1392