h بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی واقعیت ندارد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی واقعیت ندارد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی واقعیت ندارد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی واقعیت ندارد

بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی واقعیت ندارد

ظهور12 : دفتر سخنگوی شورای نگهبان بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی را تکذیب کرد.

یک عضو دفتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه با "عصر ایران" خبرهای منتشر شده درباره بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جلسه روز دوشنبه شورای نگهبان را تکذیب کرد.

این عضو دفتر سخنگوی شورای نگهبان که خواست نامش اعلام نشود؛ اضافه کرد: جلسه روز دوشنبه شورای نگهبان با موضوع بررسی لایحه بودجه سال 92 است.

وی افزود: در جلسه دوشنبه شورای نگهبان هیچ بحثی درباره بررسی مجدد صلاحیت روحانی مطرح نمی شود.

دو خبرگزاری اصولگرا در آخرین دقایق یکشنبه شب به نقل از منابع آگاه از بررسی دوباره صلاحیت حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آینده در جلسه صبح دوشنبه شورای نگهبان خبر دادند اما هر دو خبرگزاری روز دوشنبه، این خبرها را حذف کردند.

خبرگزاری فارس حتی در نخستین دقایق بامداد دوشنبه نیز با سه نماینده مجلس در حمایت از تجدیدنظر در صلاحیت روحانی و ردصلاحیت او مصاحبه منتشر کرد اما این سه مصاحبه نیز حذف شده اند.

این در حالی است که کمتر از یک هفته تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری (24 خرداد) باقی مانده است.

خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه نوشته بود:"به دلیل اظهارات ضد امنیتی و غیرقانونی حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، شورای نگهبان تصمیم دارد تا صلاحیت این کاندیدا را در جلسه فردای خود مجددا مورد بحث و بررسی قرار دهد."

وی افزود: حمایت از سران فتنه در جلسات سخنرانی، افشای اطلاعات نظام و حرکات ضد امنیتی همچون همایش حامیان روحانی در جماران از جمله مواردی است که شورای نگهبان تصمیم دارد تا به این دلایل صلاحیت این کاندیدا را مجددا مورد بررسی قرار دهد. همچنین حرکات خیابانی مانند همایش ورزشگاه شهید شیرودی از دیگر مواردی است که شورای نگهبان تصمیم گرفت تا صلاحیت این کاندیدا را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

در مراسم انتخاباتی حسن روحانی در حسینیه جماران تهران، شماری از جوانان هوادار و مسؤولان ستاد روحانی بازداشت شدند.

طبق اعلام شورای نگهبان به رسانه ها عباسعلی کدخدایی پیش از ظهر دوشنبه قرار است در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌ها آخرین اخبار و مواضع شورای نگهبان را به اطلاع نمایندگان رسانه‌ها و افکار عمومی برساند.

20 خرداد 1392