h اظهارات‌جنجالی دروازه‌بان ایرانی نسبت به اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهارات‌جنجالی دروازه‌بان ایرانی نسبت به اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهارات‌جنجالی دروازه‌بان ایرانی نسبت به اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهارات‌جنجالی دروازه‌بان ایرانی نسبت به اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران

اظهارات‌جنجالی دروازه‌بان ایرانی نسبت به اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران

دروازه‌بان ایرانی ال‌ای‌بلوز آمریکا گفت: برخی بازیکنان حرفشان در مورد جاده تندرستی یادشان می رود و با در آغوش گرفتن مربی خود مکتب‌ها را فراموش می کنند.

به گزارش ظهور12 به نقل از مشرق، محمد محمدی که دو هفته پیش با عقد قراردادی به تیم ال ای بلوز آمریکا پیوسته است در گفت و گویی متفاوت و البته انتقادی نسبت به اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران با فارس صحبت کرد. وی در ابتدای صحبت های خود اظهار داشت: با توجه به انتقالم از فوتبال ایران به ال ای بلوز لازم می دانم که از کلیه مربیان خود در فوتبال ایران و به خصوص از فشخامی به عنوان اولین مربی تا علی دایی به عنوان آخرین مربی در فوتبال ایران تقدیر و از تمام زحماتیکه در این ٢٢ سال کشیده‌اند تشکر کنم. همچنین از کلیه هواداران سرخابی در مدتی که در تیمهای پرسپولیس و استقلال بودم و از من حمایت کرده اند سپاسگذارم و دست تک تک کلیه آنها را می بوسم و پیشرفت خودم را مدیون لطف خدای متعال،خانواده‌ام و حمایت های آنها می‌دانم.

محمدی در ادامه گفت: اکنون که به خاطر مسایل شخصی و خانوادگی فوتبال ایران را ترک کردم لازم است جهت روشن شدن اذهان عمومی فوتبالدوستان نکاتی را ذکر کنم و چنانچه در طول دوران بازیگری ام مطالبی در این زمینه عنوان نکردم، دلیلی بر عدم آگاهی ام نبوده و صرفآ جهت حفظ آرامش و دوری از حاشیه های فوتبال بوده است. فقط امیدوارم روزی مجبور نباشم بصورت شفاف و علنی جزئیات را بیان کنم.

دروازه بان اسبق تیم های استقلال و پرسپولیس و راه آهن گفت:به نظرم بزرگترین معضل فوتبال ایران، عدم صداقت در اکثر رفتارها است.

برای مثال دوستانی‌که از حضور غیر فوتبالی‌ها و سیاسیون در فوتبال ایران گله مند هستند و هر روز به عناوین مختلف در رسانه‌ها و جراید علیه غیر فوتبالی‌ها و سیاسیون مصاحبه می کنند با پوشیدن کت و شلوار و کفش بدون جوراب دنبال گرفتن مجوز تراکم ساختمان و مجوز خودرو هستند و نکته مهم این است که ادعا می کنند به هیچ گروهی وابستگی ندارند و صرفأ جهت عشق پیراهن و فوتبال کار می کنند و هیچگاه دنبال منافع شخصی نبوده اند.

وی تاکید کرد:خیلی برایم جالب است که وقتی مسئله ای مانند انتخابات شوراها پیش می آید برخی از دوستان ورزشی بدون داشتن هچگونه تجربه وارد عرصه مذکور شده و خود را کاندید می کنند. کاش می‌شد در فوتبال نیز همانند انتخابات ریاست جمهوری، شورای نگهبانی وجود داشت که صلاحیت یا عدم صلاحیت افراد را در این رشته تائید می کرد، و یا بهتر بود به‌جای پرداختن به مسائلی از قبیل دو شغله بودن و یا بازنشسته بودن افراد ، به‌دنبال سلامت جسم و روح و روان آنها باشیم زیرا که این چنین افرادی ارتباط مستقیم با آینده یک سری جوان و هواداران دو آتشه تیم‌های شهرستانی دارند.

محمدی که از اتفاقات رخ داده در فوتبال ایران ناراحت بود به فارس گفت: چه اتفاقی رخ می دهد، فردی‌که خود را پرچمدار اخلاق مداری در این فوتبال می‌داند، به حذف نام یک بازیکن از لیست منشوری‌ها کمک می‌کند و یا افرادی‌که در این چند سال گذشته با استفاده از رابطه ها باعث ورود یک برند خاص که از کیفیت معمولی برخوردار است حمایت می کنند و حتی دم از جهانی بودن و استاندارد بودن توپ‌های فوتبال می زنند! در صورتیکه سال تولید توپ‌ها مربوط به شش سال گذشته بوده و تاریخ تولید روی آنها حک شده است.

وی افزود: زمانی که تعدادی از دروازه‌بان‌ها نسبت به کیفیت توپ‌ها اعتراض مى‌کنند مورد تهدید قرار می‌گیرند و یا کسانی‌که دم از برخورد با دلال‌های فوتبال می زنند خود پشت پرده ارتباط مستقیمی با آنها دارند و اکثر بازیکنان تیمشان از کانال این افراد قرارداد می بندند. متاسفانه باید بگویم در این چند سالی که در فوتبال ایران کار کردم پشت در اتاق چند مدیر منتظر نشسته بودم که در حین ورود با دلال های بنامی روبرو شدم. از برخی از اتفاقات این فوتبال متعجبم و از خود می پرسم، چطور می‌شود یک بازیکن با مدیر عامل تیمش درگیری فیزیکی پیدا می‌کند و همان سال در همان تیم به‌عنوان کاپیتان فعالیت می کند و یا چطور ممکن است مربیان تیم‌ها، در ابتدای بازی با دسته گل به‌سمت هم می‌روند و بعد از گذشت یک نیمه رکیک‌ترین الفاظ را نثار یکدیگر می کنند؟ چه اتفاقی می افتد که فرزند یک مدیر عامل به ‌عنوان دلال بازیکن فعالیت می کند و فرزند یک مدیر عامل دیگر به صورت کانتینری البسه ورزشی درجه هفتم و هشتم چینی را وارد کرده و با قیمت های هنگفت می فروشد؟

دروازه‌بان فصل گذشته راه آهن در ادامه گفت و گوی انتقادی خود با فارس تصریح کرد: همینطور است که انتقاد برخی‌ها مبنی بر علاقه شخصی به جاده تندرستی فراموش می‌شود و یا بازیکنی که به گفته دوستان تخلفی انجام داده و بابت آن چهار صد میلیون تومان هزینه کرده و از ایران رفته فراموش می‌شود و در صحنه بعدی در آغوش یکدیگر قرار گرفته و مکتب‌ها فراموش می شود؟

این دروازه بان اسبق استقلال و پرسپولیس گفت: به نظرم فوتبال لذت بخش است ولی مهم این است که انسان به چه قیمتی حضور داشته باشد. آیا این فوتبال ارزش دارد که یک مربی دروازبان‌ها شدید ترین و رکیک ترین الفاظ را از یک بازیکن بشنود و حرفی نزند؟ صرفا به خاطر اینکه توسط همان بازیکن به تیم معرفی شده است. متاسفانه کمک مربیانی در فوتبال ایران در باشگاهی حضور دارند که در محل تمرین حضور یافته و موز و نسکافه می خورند و تاکتیکی ترین بحث فوتبالشان آفرین گفتن و چرخاندن سوت است! آنالیزوری را می شناسم که در خارج از ایران زندگی می‌کرده و تمام هم و غم خود را در جلسات آنالیز صرف تعریف از سرمربی می‌کند تا شاید حضورش در تیم تداوم داشته باشد.

محمدی افزود: درد این جاست که این افراد فقط به‌علت داشتن رابطه در این فوتبال حضور دارند نه به جهت داشتن تواناییهای فنی، و یا سرمربی که دم از خدا و پیغمبر می‌زند و همیشه هواداران را سپر بلای خود قرار می دهد، ماشین میلیاردی سوار می‌شود و جالب اینجا است که شعار می دهند ما فقط به عشق پیراهن و هواداران کار می‌کنیم از مردم اینگونه دم می زند!

وی در ادامه به فارس گفت: شاید از اتفاقات این فوتبال می شود چند جلد کتاب نوشت اما فوتبال صحنه‌های زیباتری هم دارد که مربوط به برد و باختها نمی‌شود و آن دوستی‌هایی است که در این فوتبال رقم می خورد و خاطرات تلخ و شیرین است که به یادگار می‌ماند.

محمدی ادامه داد: اکنون که از فوتبال ایران به‌ عنوان بازیکن دور شده ام خوشحالم که به تمام آرزوهایم در فوتبال دست پیدا کرده‌ام و در اوج فوتبال و پختگی یک دروازه‌بان از فوتبال ایران می روم، تا محیط جدیدی را تجربه کنم و مجددا از تمام مربیان و تمام کسانیکه در این سالها برایم زحمت کشیده اند تشکر و قدردانی می‌نمایم.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: جا دارد از دو عزیزی که همانند سایر مربیان برایم زحمت کشیده اند تشکر کنم. اول از حمید علیدوستی که در دوران جوانی ام در تیم سایپا به من اعتماد کرد و باعث پیشرفت و حضور در تیم بزرگسالان شد و همچنین فرهاد کاظمی که باعث شد مجددا با عشق و علاقه به فوتبال ادامه دهم و چیزهای بیشتری را تجربه کنم. همچنین از تمامی اصحاب جراید که در حق من لطف داشتند سپاسگذارم.ناگفته نماند که تمام این پیشرف ها و موفقیت‌ها را مرهون لطف خدا و زحمت‌ها و محبت‌های پدر و مادرم و همراهی همسر و پسرم هستم.

19 خرداد 1392