h ویژگی های یه بالشت خوب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ویژگی های یه بالشت خوب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ویژگی های یه بالشت خوب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ویژگی های یه بالشت خوب

ویژگی های یه بالشت خوب

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی پیشنهاد کرد: افراد از بالشت با ارتفاع کم استفاده کنند و جنس بالشت و رویه آن را از الیاف طبیعی و نخ انتخاب کنند تا تبادل هوا به خوبی صورت پذیرد و دچار تعریق نشوند. رحمت‌اله حافظی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بالشت را معمولاً افراد حسب عادت خود انتخاب می‌کنند.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی افزود: زمانی که افراد دچار دردهای گردنی اذیت کننده می‌شوند باید ارتفاع بالشت مورد استفاده خود را تغییر ندهند؛ هرچند به طور کلی به افراد پیشنهاد می‌کنیم از بالشت با ارتفاع کم استفاده کنند.

حافظی ادامه داد: بالشت مناسب، بالشتی است که اگر فرد به پهلو دراز بکشد، فضای بین سر و زمین را طوری پوشش دهد که سر و گردن در امتداد ستون فقرات قرار گیرد و به صورت یک خط مستقیم دیده شود.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی تصریح کرد: بالشت مورد استفاده نباید به قدری کوتاه باشد که سر و گردن به سمت زمین خم شود و نباید به قدری بلند باشد که سر و گردن فرد به سمت بالا حرکت کند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: جنس بالشت و رویه آن باید از الیاف طبیعی و نخ باشد تا تبادل هوا به خوبی صورت پذیرد و صورت فرد عرق نکند.

حافظی افزود: بالشت نباید آنقدر نرم و انعطاف پذیر باشد که سر داخل آن فرو رود و نباید آنقدر هم سفت باشد که پوست صورت احساس ناراحتی کند و آزار ببیند.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی تصریح کرد: برای نوزادان و شیرخواران زیر 2 سال باید از بالشت بسیار کوتاه استفاده شود اما مادران متوجه باشند که زمانی که نوزاد را بر روی شکم می‌خوابانند نباید به هیچ عنوان از بالشت استفاده کنند چرا که ممکن است در اثر فرو رفتن صورت کودک در بالشت، راه‌های هوایی مسدود شده و نوزاد دچار خفگی شود.

18 خرداد 1392