h کلاه بردار میلیاردی گوشت دستگیر شد/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کلاه بردار میلیاردی گوشت دستگیر شد/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کلاه بردار میلیاردی گوشت دستگیر شد/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کلاه بردار میلیاردی گوشت دستگیر شد/عکس

کلاه بردار میلیاردی گوشت دستگیر شد/عکس

کلاه بردار میلیاردی گوشت دستگیر شد/عکس

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس : در روز 1 تیر سال گذشته تعدادی از مالباختگان با مراجعه به کلانتری 138 جنت آباد به مأموران اعلام کردند که توسط مالک جوانِ یک سوپر گوشت واقع در منطقه جنت آباد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و با شناسایی تعدادی از مالباختگان، پرونده به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران جهت انجام تحقیقات تخصصی، شناسایی و دستگیری متهم در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، مالباختگان در اداره چهاردهم پلیس آگاهی و در اظهارات مشابه عنوان داشتند که توسط مالکِ یک سوپر گوشت به نام کیوان مورد کلاهبرداری قرار گرفته و این شخص در ازای خرید گوشت مرغ اقدام به دادن چک‌های مجعول و مسروقه به آنها کرده است.

مالباختگان در اظهارات خود عنوان داشتند که در چندین معامله اول، کیوان اقدام به خرید گوشت مرغ به صورت نقدی کرده اما پس از گذشت حدوداً 2 ماه، خرید گوشت مرغ با شرایط چک انجام شده اما در زمان سررسید وصول چک‌ها، با مراجعه به شعبات مختلف بانکی متوجه مجعول بودن و یا مسروقه بودن چک‌ها شده‌اند.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با مراجعه به مغازه سوپر گوشت واقع در منطقه جنت آباد، اقدام به شناسایی مالک حقیقی مالک آن کرده و اطلاع پیدا کردند که این مغازه دو ماه پیش و توسط فردی که خود را با نام مهدی علیخانی معرفی کرده، از مالک واقعی مغازه اجاره شده؛ تصاویر بدست آمده از مهدی علیخانی به رؤیت مالباختگان رسید و همگی، صاحب عکس را به نام کیوان مورد شناسایی قرار داده و در ادامه تحقیقات نیز مشخص شد که هویت مهدی علیخانی یک هویت مجعول است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی شکایت‌های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی مالباختگان دیگری شدند که آنها نیز به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند؛ مالباختگان اخیر که توسط کیوان و در یک سوپر گوشت در خیابان جمال زاده مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی، تصویر وی را مورد شناسایی قرار دادند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات جهت شناسایی هویت واقعی متهم، با بررسی اظهارات مالباختگان و علت اعتماد سریع آنها به متهم، اطلاع پیدا کردند که متهم با خودروهای مدل بالا از قبیل BMW، آئودی، ماکسیما و پورشه در محل کشتارگاه‌ها تردد داشته و علاوه بر شیوه خرید اولیه با شرایط نقدی، به این شیوه نیز استفاده از خودروهای مدل بالا اقدام به جلب اعتماد مالباختگان کرده است.

همزمان با شناسایی خودروهای مورد استفاده توسط کیوان، کاراگاهان در ادامه تحقیقات خود ضمن شناسایی تعدادی از زنان و دختران جوان که متهم با استفاده از خودروهای مدل بالا اقدام به فریب آنها کرده بود، اطلاع پیدا کردند که کیوان این خودروها را پس از مدت کوتاهی استفاده، به فرد و افراد دیگری فروخته است.

کارآگاهان ضمن شناسایی تعدادی از مخفیگاه های متهم در برخی از شهرهای دیگر از جمله قزوین و نمک آبرود، موفق به شناسایی هویت واقعی وی به نام حسین 28 ساله شدند؛ با شناسایی محل سکونت خانواده وی در شمال کشور اطلاع پیدا کردند که متهم از حدود 10 سال پیش و به بهانه پیدا کردن کار به تهران مراجعه و از آن زمان ارتباط خود با اعضای خانواده را قطع کرده است.

در ادامه تحقیقات جهت دستگیری متهم و در شرایطی که با شناسایی مالباختگان جدید، هر روز به ارزش مالی پرونده اضافه تر شده و به بیش از دو میلیارد تومان رسیده بود، کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین خودرو سواری در حال استفاده از سوی متهم شدند.

آخرین خودرو مورد استفاده توسط متهم، یک دستگاه خودرو BMW بود که متهم با استفاده از آن و در آخرین بار اقدام به کلاهبرداری 500 میلیون تومانی کرده بود؛ بلافاصله مشخصات خودرو به همراه دستور توقیف خودرو و سرنشین آن در اختیار تمامی واحدهای گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و سرانجام خودرو مورد نظر، در فلکه اول تهرانپارس شناسایی و قبل از هرگونه اقدام متهم برای فرار از دست واحد گشت آگاهی، خودرو متوقف و متهم دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره چهاردهم، توسط تمامی مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت و به ناچار به ده‌ها فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: زمانیکه برای کار به تهران آمدم، مدتی را در کشتارگاه های تهران به عنوان کارگر مشغول به کار بودم و به همین علت از شیوه و شگرد و نحوه فروش گوشت در بازار و سطح شهر تهران اطلاع کامل داشتم تا اینکه از حدود 5 سال پیش تصمیم گرفتم تا با استفاده از این اطلاعات، اقدام به کلاهبرداری کنم.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم، گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم مبنی بر ارتکاب ده‌ها فقره کلاهبرداری و احتمال ارتکاب دیگر جرایم، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

18 خرداد 1392