h بخشیده شدن قاتل پسر جوان پای چوبه دار! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بخشیده شدن قاتل پسر جوان پای چوبه دار!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بخشیده شدن قاتل پسر جوان پای چوبه دار!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بخشیده شدن قاتل پسر جوان پای چوبه دار!

بخشیده شدن قاتل پسر جوان پای چوبه دار!

سرقت 300 تومان موجب قتل جواني در سال 86 شد ولي پس از صدور راي نهايي ديوانعالي كشور خانواده ولي دم قبل از اعدام متهم وي را بخشيدند و متهم آزاد شد. به گزارش ظهور12 به نقل از خبرگزاري مهر، سازمان قضايي نيروهاي مسلح اعلام كرد: قاتل در فروردين سال 86 هم خدمتي اش را به دليل پس ندادن كيف پولش، هدف گلوله قرار داده و به قتل مي رساند.

ماجرا از اين قرار است كه مقتول به شوخي كيف پول قاتل را از دستش قاپيده و با خارج كردن سيصد تومان از كيف خطاب به وي مي گويد: با اين پول نوشابه مي خرم و با هم مي خوريم. قاتل عصباني شده و تا سه شماره به مقتول فرصت مي دهد كيفش را برگرداند كه با امتناع وي، در اقدامي جنون آميز با شليك گلوله سرباز مذكور را به قتل مي رساند.

قاتل در دادگاه نظامي استان سيستان و بلوچستان از حيث قتل، به قصاص نفس و از جهت جنبه عمومي جرم به 3 سال حبس محكوم مي شود.

در نهايت رأي صادره پس از بررسي در مراجع تجديدنظر در نهايت به تأييد ديوان عالي كشور مي رسد. از همين زمان به جهت ندامت شديد قاتل و آشكار شدن آثار تنبه و اصلاح در وي، تلاش هاي مسؤولين سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان براي اخذ رضايت اولياء دم پرونده آغاز و در نهايت خانواده مقتول، قاتل را مورد عفو قرار مي دهند.

در اين ماجرا اولياء دم از حق مسلم خود كه قصاص بود، گذشت كردند. بر اساس اعلام اين سازمان در پرونده فوق اگر اولياء دم راضي به عفو قاتل نمي شدند چاره اي جز قصاص نبود و در پايان، با حضور مدير اداره كل زندان هاي استان، حكم آزادي محكوم به وي ابلاغ و از زندان آزاد شد.

18 خرداد 1392