h کشف توده موی 1.5 متری در معده دختر 14 ساله - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کشف توده موی 1.5 متری در معده دختر 14 ساله,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کشف توده موی 1.5 متری در معده دختر 14 ساله,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کشف توده موی 1.5 متری در معده دختر 14 ساله

کشف توده موی 1.5 متری در معده دختر 14 ساله

مسئولان یک بیمارستان هندی اعلام کردند که با تلاش پزشکان این بیمارستان گلوله مویی به طول 1.5 متر پس از چهار سال از داخل معده یک دختر 14 ساله خارج شد.

به گزارش ظهور12 به نقل از سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «سوکانیا» بیش از چهار سال بود که از درد شکمی شکایت داشت تا اینکه والدینش او را به متخصصان «انستیتو آسیایی علوم پزشکی» نشان می‌دهند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد شکم او بسیار سفت و سخت شده است.

پزشک معالج سوکانیا گفت: بررسی تصاویر سی‌تی اسکن حاکی از وجود توده بزرگ مویی در داخل شکم بیمار بود. این دختر به خوردن موهایش عادت داشت که باعث شده بود طول آن‌ها به 1.5 متر برسد و تا روده‌اش نیز ادامه یابد.

به گفته پزشکان، سوکانیا از سندرم Rapunzel رنج می‌برد که باعث شده او به خوردن موهایش تمایل نشان دهد و به ایجاد گلوله‌ای از مو در معده‌اش تبدیل شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یانز، سندرم Rapunzel اختلال بسیار نادری در کودکان است و تنها 30 مورد از این بیماری در سرتاسر جهان گزارش شده و سه تن از بیماران در هند بوده‌اند.

18 خرداد 1392