h پادشاه مراکش درخواست دیدار با اردوغان را رد کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پادشاه مراکش درخواست دیدار با اردوغان را رد کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پادشاه مراکش درخواست دیدار با اردوغان را رد کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پادشاه مراکش درخواست دیدار با اردوغان را رد کرد

پادشاه مراکش درخواست دیدار با اردوغان را رد کرد

پادشاه مراکش درخواست دیدار با اردوغان را رد کرد

ظهور12 : منابع خبری مراکش گزارش داده‌اند که پادشاه این کشور، «رجب طیب اردوغان» را که به آفریقا سفر کرده به حضور نپذیرفته است.

به نقل از روزنامه «حریت»، محمد ششم پادشاه مراکش امروز از دیدار با نخست‌وزیر ترکیه خودداری کرد و وی را به حضور نپذیرفت. «رجب طیب اردوغان» در حالی به مراکش سفر کرده که شهرهای مختلف ترکیه درگیر ناآرامی و اعتراضات گسترده‌ای است که تاکنون حداقل سه کشته بر جای گذاشته است.

منابعی در دفتر نخست‌وزیری ترکیه تائید کرده‌اند که در سفر اردوغان به مراکش دیداری میان وی و محمد ششم انجام نشده است، هرچند که این منابع مدعی شده‌اند که دلیل این عدم دیدار، حضور نداشتن پادشاه در کشور بوده است.

این در حالی است که پیش از این قرار بود اردوغان و محمد ششم با هم دیدار کنند. خبرگزاری دولتی «آناتولی» ترکیه دو روز قبل به نقل از «سعد الدین العثمانی» وزیر امور خارجی و تعاونی مراکش گزارش داده که بود که پادشاه روز چهارشنبه میزبان اردوغان است. العثمانی در این مورد گفته بود: انتظار می‌رود به دلیل اهمیت این سفر پادشاه محمد ششم، نخست‌وزیر اردوغان را به حضور بپذیرد.

خبر بالا را همچنین وب سایت "TurkishWeekly" و "Al-Monitor" به صورت رسمی در پایگاه خبری خود منتشر کردند

جرقه اعتراضات در ترکیه پس از آن خورد که دولت طرح خود برای تخریب پارک معروف «گزی» در شهر استانبول را اعلام کرد. همین امر به بهانه‌ای برای آغاز اعتراضاتی تبدیل شده که که همچنان ادامه دارد. با وجود این اعتراضات دولت ترکیه همچنان بر طرح خود برای تخریب این پارک پافشاری کرده و اردوغان در جدیدترین اظهارنظرش در این مورد اعلام کرده که این طرح بدون تغییر اجرا می‌شود. اردوغان به همه‌پرسی گذاشتن طرح توسعه در میدان «تقسیم» استانبول را نیز رد کرد و گفت که تصمیم دولت کاملا قانونی است زیرا یک دولت منتخب دموکراتیک است.

در درگیری میان نیروهای پلیس ترکیه و معترضان در این کشور طی 7 روز گذشته تاکنون 3 معترض کشته و بیش از 4 هزار نفر زخمی شده‌اند با این حال این اعتراض‌ها به سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» همچنان ادامه دارد و معترضان امروز نیز خواستار برکناری نخست‌وزیر شدند.

17 خرداد 1392