h اخرین اخبار از وضعیت پیروزهای پی در پی ارتش سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخرین اخبار از وضعیت پیروزهای پی در پی ارتش سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخرین اخبار از وضعیت پیروزهای پی در پی ارتش سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخرین اخبار از وضعیت پیروزهای پی در پی ارتش سوریه

اخرین اخبار از وضعیت پیروزهای پی در پی ارتش سوریه

به گزارش فارس نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: یک منبع امنیتی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: نیروهای دولتی سوریه امروز پنجشنبه کنترل تنها گذرگاه در خط آتش بس بین سرزمین‌های اشغالی با سوریه در بلندهای جولان را از گروه‌های مسلح باز پس گرفتند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: ارتش سوریه بار دیگر کنترل گذرگاه را به دست گرفت صدای انفجارها یکی پس از دیگری شنیده می‌شود اما به نسبت صبح کمتر شده است.

از سوی دیگر خبرنگار خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد نیروهای ارتش سوریه گذرگاه القنیطره را به تصرف خود درآوردند و تانک‌های آنها در این منطقه در حال حرکت هستند.گذرگاه القنیطره در منطقه خلع سلاح شده در بلندی‌های جولان واقع است.

منطقه تاریخی جولان در جنوب غربی سوریه در استان قنیطره واقع شده‌ است. این بلندی‌ها در سال 1967 در جریان جنگ شش روزه توسط اسرائیل اشغال شد. اسرائیل در سال 1982 این مناطق را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد، این اقدام هیچگاه مورد تایید سازمان ملل متحد قرار نگرفت.منطقه القنیطره و گذرگاه آن با توجه به نزدیکی آن به دمشق از اهمیت استراتژیک و خاصی برخوردار است.

ارتش اسرائیل صبح امروز پنجشنبه اعلام کرده بود که جنگجویان مسلح در سوریه گذرگاه القنیطره در جولان اشغالی در مرز با سرزمین‌های اشغالی را برای مدت کوتاهی تحت سیطره خود گرفتند.از سوی دیگر هروه لادسو رئیس اجرایی عملیات صلحبانی سازمان ملل تاکید کرد که سربازان صلح‌بان اوضاع را با دقت دنبال می‌کنند.

17 خرداد 1392