h شیطنت دانشجو در حذف و اضافه اینترنتی کار دست همکلاسی اش داد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شیطنت دانشجو در حذف و اضافه اینترنتی کار دست همکلاسی اش داد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شیطنت دانشجو در حذف و اضافه اینترنتی کار دست همکلاسی اش داد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شیطنت دانشجو در حذف و اضافه اینترنتی کار دست همکلاسی اش داد!

شیطنت دانشجو در حذف و اضافه اینترنتی کار دست همکلاسی اش داد!

دانشجویی که با سوءاستفاده از پسورد همکلاسی‌ خود، اقدام به حذف دروس انتخابی وی کرده بود، با حضور در پلیس فتا استان خراسان شمالی ضمن اظهار ندامت، خود را تسلیم کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از سرویس انتظامی ایسنا، سرگرد سهیل خاکشور سرپرست پلیس فتا استان خراسان شمالی، افزود: در پی مراجعه فردی به هویت «ع.ر» و ارائه شکوائیه‌ای به این پلیس با موضوع تخریب اطلاعات محرمانه اینترنتی و رایانه‌ای، بلافاصله مراتب در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شاکی در اظهاراتش بیان کرده دانشجو بوده و جهت انتخاب واحد این ترم، تعدادی دروس انتخاب کرده و هزینه دروس را نیز پرداخت نموده‌ام، اما با ورود به سامانه دانشگاهی متوجه ناگهانی حذف درس‌های انتخابی شدم که مشخص شد، فرد یا افرادی با در دست داشتن پسورد دانشجویی من به سایت دانشگاه وارد شده و دروس انتخابی مرا حذف کرده‌اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شاکی از پلیس فتا درخواست رسیدگی به موضوع را داشت، اظهارکرد: مراتب بلافاصله در دستور کار تیم عملیاتی پلیس فتا استان خراسان شمالی قرارگرفت و ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی و همچنین رصد و پایش سامانه دانشگاهی و تحقیقات گسترده فرد موردنظر که از دانشجویان همان دانشگاه بوده را شناسایی کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این رابطه متهم به هویت"ر.م" با کسب اطلاع از شکایت شاکی و با توجه به اینکه به تخصص و چیرگی پلیس فتا آگاه بوده به این پلیس مراجعه و اذعان داشته از دوستان قدیمی شاکی پرونده است و به بزه انتسابی خود اعتراف می‌کنم.

سرپرست پلیس فتا استان خراسان شمالی همچنین اضافه کرد: کارشناسان این پلیس تحقیقات کسب شده را با مستندات مقایسه کرده و مشخص شد حذف دروس شاکی پرونده در دانشگاه کار متهم بوده است، بنابراین با مراجعه شاکی پرونده به پلیس فتا و اعترافات متهم، پرونده متشکله به همراه متهم جهت ارشاد قضایی و سیر مراحل بعدی پرونده تحویل دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد شد.

خاکشور توصیه کرد: فضای مجازی این دنیای بی حدومرز و فناوری‌های بدست آمده از این فضا توسط موجودات خاکی باعث شده تا افراد به راحتی به حریم شخصی یکدیگر نسبت به فضای مجازی تجاوز کرده و نه تنها امکانات بلکه از همه مهمتر اطلاعاتی که همه و همه توسط این فضای گسترده ثبت و ضبط گردیده را به راحتی در یک کلمه کوچک به نام اعتماد برباد فنا می‌رود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: به دلیل پیشرفت ارتباطات و بروز بودن امکانات و ساده سازی و ایجاد صحنه مجازی جهت انجام نه تنها یکسری بلکه اکثر کارها و امکانات روزمره تبدیل به دیجیتالی بودن انسان‌های این سرزمین پهناور شده است، بنابراین افراد و شهروندان از بروز دادن اطلاعات شخصی و اعتماد بی‌مورد حتی نزدیکترین افراد کنار خودشان خودداری کنند.

وی همچنین تاکید کرد: بعضاً دیده شده افرادی در دانشگاه‌ها و موسسه‌های دولتی و غیر دولتی، رمز و پسورد دانشجویی یا حتی کارمندان موسسه و ادارات را در اختیار دوست یا برادر نزدیک خود قرار می‌دهند غافل از اینکه روزی همین دوست چه به صورت خواسته یا ناخواسته با در دست داشتن رمز و پسورد اولیه ممکن است اطلاعات سیستم را تخریب کنند، بنابراین به شهروندان فضای مجازی توصیه می‌شود:

رمز و پسورد شخصی چه در حوزه دانشگاهی چه در حوزه سازمان و نهادهای دولتی و چه در حوزه بانکی در اختیار دیگران قرار ندهید.

وی افزود: همچنین به محض احساس خطر کردن و یا اینکه احساس کردید فرد دیگری نیز رمز و پسورد شما را در اختیار دارد، سریعاٌ به فضای اینترنت وارد شده و اقدام به تغییر رمز ورود در تمام حوزه‌ها کنید.

17 خرداد 1392