h واکنش داوُد اوغلو به بیانیه ایالات متحده علیه سرکوب ها در ترکیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش داوُد اوغلو به بیانیه ایالات متحده علیه سرکوب ها در ترکیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش داوُد اوغلو به بیانیه ایالات متحده علیه سرکوب ها در ترکیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش داوُد اوغلو به بیانیه ایالات متحده علیه سرکوب ها در ترکیه

واکنش داوُد اوغلو به بیانیه ایالات متحده علیه سرکوب ها در ترکیه

واکنش داوُد اوغلو به بیانیه ایالات متحده علیه سرکوب ها در ترکیه

به گزارش ظهور12 به نقل از حرّیت؛ احمد داوداوغلو، وزیر خارجه ترکیه در اعتراض به چهار بیانیه انتقادآمیز آمریکا درباره خشونت‌های پلیس ترکیه با همتای خود در کاخ سفید تماس گرفت.

داود اوغلو در این تماس تلفنی به کری گفت: "این رویدادها در تمام مناطق جهان رخ داده پدیده‌ای معمولی انگاشته می‌شوند. پس چرا زمانی که در ترکیه روی می‌دهند غیرمعمولی قلمداد می‌شوند".

کاخ سفید تاکنون چهار بیانیه درباره ناآرامی‌ها صادر کرده که آخرین مورد آن اظهارات جو بایدن در روز گذشته (سه‌شنبه) بود که از دولت ترکیه درخواست کرده تا به حقوق مخالفین سیاسی احترام گزارد.

وزیر خارجه ترکیه درباره تظاهرات سراسری در ترکیه به کری گفت: "در ترکیه دموکراسی درجه 2 وجود ندارد. در دموکراسی‌ها این اعتراضات ممکن است رخ دهد. در ترکیه حق برگزاری تظاهرات وجود دارد. ما به اعتراضات صلح‌آمیز احترام می‌گزاریم، اما افرادی وجود دارند که می‌خواهند از این وضعیت سوءاستفاده کنند".

وزیر خارجه ترکیه سپس با یادآوری اعتراضات وال‌استریت در آمریکا و اشاره ضمنی به رویدادهای رخ‌داده در جریان این جنبش گفت که رویدادهای مشابه معمولی انگاشته می‌شوند اما در مورد ترکیه غیرمعمولی قلمداد می‌گردند.

16 خرداد 1392