h مهمترین علت مراجعه دختران به پزشک زنان ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهمترین علت مراجعه دختران به پزشک زنان ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهمترین علت مراجعه دختران به پزشک زنان ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهمترین علت مراجعه دختران به پزشک زنان ؟

مهمترین علت مراجعه دختران به پزشک زنان ؟

معاون مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عفونت‌های دستگاه تناسلی را در میان دختران بسیار شایع دانسته و عنوان کرد: از شایع‌ترین علل مراجعه دختران نوجوان به پزشک متخصص زنان، عفونت‌های دستگاه ژنیتال است.

دکتر ربابه طاهری‌پناه افزود: این عفونت‌ها با قرمزی و خارش ناحیه دستگاه تناسلی خارجی همراه‌ هستند.

به گفته این جراح و متخصص زنان، عدم رعایت بهداشت و عدم خشک کردن ناحیه پس از اجابت مزاج از مهمترین علل ابتلا به این عفونت‌ها هستند.

معاون مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: عفونت قارچی هم در این ناحیه شایع است. این عفونت به دنبال عدم رسیدن اکسیژن و هوا به ناحیه ژنیتال و بیشتر به علت پوشیدن لباس‌های تنگ و جین رخ می‌دهد.

این فلوشیپ ناباروری و IVF ، در ادامه به ارائه توصیه‌های پیشگیرانه در راستای جلوگیری از بروز این عفونت‌ها پرداخت و گفت: بهترین اقدام مراقبتی استفاده از لباس‌های نخی، گشاد و بدون مواد سنتتیک و مصنوعی است.

طاهری پناه افزود: همچنین بهتر است لباس زیر هر روز با آب و صابون شسته، در آفتاب خشک و پس از اتو کردن استفاده شود. دقت کنید که به هیچ وجه از مواد سفید کننده و وایتکس برای شست‌وشوی لباس‌های زیر استفاده نکنید و از پوشیدن شلوار جین بپرهیزید.

16 خرداد 1392