h از مهر امسال دوم راهنمایی نداریم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

از مهر امسال دوم راهنمایی نداریم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,از مهر امسال دوم راهنمایی نداریم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,از مهر امسال دوم راهنمایی نداریم

از مهر امسال دوم راهنمایی نداریم

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ادامه اجرای نظام 3-6-6 گفت: از مهر امسال دانش‌آموز پایه دوم راهنمایی نداریم و مدارس راهنمایی در دو پایه اول متوسطه اول جدید و سوم راهنمایی فعالیت خواهند داشت.

ابراهیم سحرخیز گفت: برای استقرار نظام جدید آموزشی معروف به 3-6-6 سال گذشته پایه اول راهنمایی به صورت موقت و یک ساله حذف شد تا ششم ابتدایی مستقر شود و دانش آموزان پایه پنجم بجای اول راهنمایی در پایه ششم ثبت نام کردند و امسال فارغ‌التحصیلان پایه ششم در دوره اول متوسطه اول ادامه تحصیل خواهند داد.

وی افزود: بر همین اساس از مهر ماه در پایه دوم راهنمایی دانش‌آموزی نداریم و کتابی هم برای این دوره چاپ نخواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: امسال کتاب‌های جدید برای دوره اول متوسطه اول تدوین و چاب می‌شود و آموزش‌های صمن خدمت معلمان نیز در طول تابستان بر اساس برنامه استانها برگزار خواهد شد.

سحرخیز همچنین تصریح کرد: آموزش و پرورش پیش‌بینی‌های لازم را برای ساماندهی فضا و امکانات انجام داده و با توجه به اینکه در پایه دوم راهنمایی دانش آموز نداریم، با مشکلی مواجه نخواهیم بود.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش برای استقرار کامل نظام آموزشی جدید، هر ساله یک پایه در دوره راهنمایی و متوسطه حذف می‌شود تا بتدریج دو دوره متوسطه اول و دوم که هریک شامل سه پایه تحصیلی است، در نظام آموزشی مستقر شود.

سحرخیز در ادامه عنوان کرد: دانش‌آموزانی که سال تحصیلی گذشته وارد پایه ششم ابتدایی شدند، پیش دانشگاهی نخواهند داشت و با شش ساله شدن دوره متوسطه دانش آموزان با مدرک دیپلم از آموزش و پرورش فارغ‌التحصیل خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پررورش درباره آخرین وضعیت مدارس یک و دونوبته گفت: در سال تحصیلی جاری، بین 80 تا 85 درصد مدارس کشور یک نوبته و حدود 15درصد مدارس نیز به صورت 2 نوبته فعالیت داشتند که علت اصلی دو نوبته بودن این مدارس نیز نبود فضاهای آموزشی کافی است.

وی تاکید کرد: تمام تلاس خود را بکار گرفته‌ایم تا مدارس باقی مانده 2 نوبته نیز یک نوبته شوند، اما با توجه به امکانات در سال تحصیلی جدید نیز تعداد کمی از مدارس کشور به صورت 2 نوبته فعالیت خواهند داشت.

16 خرداد 1392