h کشمش ؛ تنقلات اغلب ورزشکاران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کشمش ؛ تنقلات اغلب ورزشکاران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کشمش ؛ تنقلات اغلب ورزشکاران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کشمش ؛ تنقلات اغلب ورزشکاران

کشمش ؛ تنقلات اغلب ورزشکاران

کشمش ؛ تنقلات اغلب ورزشکاران

ظهور12 : کشمش، انگور خشک است که به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان زیاد، فیبر و گلوکز برای بالا بردن انرژی ورزشکاران بسیار مناسب است. اغلب ورزشکاران از محصولات ورزشی برای بالا بردن انرژی خود استفاده می‌کنند که دارای مواد افزودنی و غیرطبیعی هستند، می‌توان این منابع را با مواد غذایی طبیعی جایگزین کرد.

بر اساس مقاله‌ای که در مجله‌ی بین‌المللی انجمن تغذیه ورزشی به چاپ رسیده است، خوردن کشمش می‌تواند به اندازه‌ی جویدنی‌های ورزشی ورزشکاران را تقویت کند.

محققان دانشگاه دیویس کالیفرنیا به این نتیجه رسیدند که کشمش منبعی است که می‌تواند انرژی را بالا ببرد و ارزان‌تر از جویدنی‌های ورزشی است.

برای بررسی تاثیرات این منبع طبیعی انرژی محققان چند دونده را برای مدتی مورد بررسی قرار دادند.

این دوندگان، دوی استقامت انجام می‌دادند. در این تحقیقات استفاده از منابع طبیعی و منابع کربوهیدرات با هم مقایسه شدند. شرکت کنندگان از کشمش، جویدنی‌های ورزشی و آب استفاده کردند.

نتایج نشان داد آن دسته از ورزشکارانی که از کشمش و جویدنی ورزشی استفاده کردند حدودا یک دقیقه سریع‌تر می‌دویدند. محققان هم‌چنین دریافتند که کشمش و جویدنی‌های ورزشی میزان اکسایش کربوهیدرات را بالا می‌برند.

کشمش جایگزین خوبی برای جویدنی‌های ورزشی است؛ زیرا فیبر و ریز مغذی‌هایی همچون پتاسیم و آهن دارد. هم‌چنین کشمش شکر افزودنی یا طعم و رنگ مصنوعی خوراکی ندارد.

کشمش یکی از میوه‌های خشک به‌صرفه است و برای خوردن حین ورزش بسیار مناسب است.

کشمش حدودا 67 تا 72% فروکتوز و گلوکز، 3/5% فیبر و 3% پروتئین دارد. با وجود این‌که در کشمش آنتی‌اکسیدان زیادی وجود دارد، ویتامین C کمتری نسبت به انگور تازه دارد. کشمش کلسترول ندارد و میزان نمک و سدیم آن بسیار کم است. مصرف مداوم کشمش فشار خون را کنترل می‌کند.

15 خرداد 1392