h اوباما: نگران کمبود دارو در ایران هستم! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اوباما: نگران کمبود دارو در ایران هستم!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اوباما: نگران کمبود دارو در ایران هستم!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اوباما: نگران کمبود دارو در ایران هستم!

اوباما: نگران کمبود دارو در ایران هستم!

«وندی شرمن» معاون امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا و نماینده این کشور در مذاکرات هسته‌ای در مصاحبه ای از نگرانی آمریکا در مورد کمبود دارو در ایران سخن گفته بود. با توجه به گزارشات موسسات حقوق بشری غربی مبنی بر اینکه کمبود برخی داروها در ایران نتیجه تاثیرات مخرب تحریم‌ها بر این کشور است و این سیاست غرب نقض حقوق بشر محسوب می‌شود، دولت آمریکا به تکاپو افتاده تا از زیر بار این اقدام ضد بشری فرار کند.

بر همین اساس در جواب به گزارشاتی مبنی بر ممانعت تحریم‌ها از تامین دارو برای ایران، هفته گذشته اوباما تیمی از وزارت خارجه و خزانه داری را به اروپا اعزام کرد تا تاکید کند تحریم‌ها به هیچ عنوان شامل این اقلام نمی‌شود!

در همین رابطه «وندی شرمن» معاون امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا و نماینده این کشور در مذاکرات هسته‌ای در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی از نگرانی آمریکا در مورد کمبود دارو در ایران سخن گفته بود. وی حتی مدعی شد که آمریکا برای توجیه عدم تحریم دارو تیم‌هایی به سراسر دنیا فرستاده و دلیل اصلی کمبود دارو در ایران سوء مدیریت اقتصادی این کشور می‌باشد!

تحریم بانک‌های خصوصی و دولتی ایران در کشور‌های اروپایی و جلوگیری از مبادلات ارزی میان شرکت‌ها و واردکنندگان ایرانی با طرف‌های غربی نه تنها باعث جلوگیری از ورود دارو به کشور شده، بلکه حتی موجب قطع واردات برخی دیگر از اقلام مهم از قبیل شیرخشک نیز شده است.

آمریکایی‌ها که به گفته بسیاری از موسسات تحلیل و بررسی استراتژیک، دخالت در انتخابات را برخلاف سال ۲۰۰۹(۱۳۸۸) خیلی زود آغاز کرده‌اند، برای جلب نظر مردم در ایران و جلوگیری از افزایش نفرت مردمی سعی دارند تا به هر نحو مسئولیت تحریم‌های ضدبشری را از گردن خود سلب نمایند.

این سیاست آمریکایی‌ها از آن‌جا نشات گرفته که آنها به خوبی واقفند، اگر با این وضعیت فعلی اعمال تحریم‌های وحشیانه علیه ملت ایران، درباره انتخابات پیش رو موضع گیری نمایند حرف‌هایشان در داخل کشور خریداری ندارد. این درحالی است که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران به تازگی دولت آمریکا تحریم مربوط به تلفن همراه و کامپیوتر را برداشته و از این طریق قصد دارد تا جدید‌ترین تکنولوژی‌ها و فن‌آوری‌های غرب را در ایران عرضه کند.

این اقدام ایالات متحده در راستای ایجاد ظرفیت برای برخی عوامل داخل ایران و برخی از فربخودگان است تا بتوانند اخبار و اطلاعات داخل کشور را به سرعت به خارج مخابره کنند.

15 خرداد 1392