h جنگ در دمشق به پایان رسید/پیروزی قطعی بشار اسد پس از دو سال - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جنگ در دمشق به پایان رسید/پیروزی قطعی بشار اسد پس از دو سال,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جنگ در دمشق به پایان رسید/پیروزی قطعی بشار اسد پس از دو سال,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جنگ در دمشق به پایان رسید/پیروزی قطعی بشار اسد پس از دو سال

جنگ در دمشق به پایان رسید/پیروزی قطعی بشار اسد پس از دو سال

به گزارش ظهور12 به نقل از دبکا، در شرایطی که «موشه یعالون»، وزیر جنگ اسرائیل در جلسه‌ای در کنست در تاریخ سوم ژوئن مدعی شد که شورشیان سوریه همچنان چهار منطقه را در دمشق تحت کنترل خود دارند، منابع اطلاعاتی دبکا خبر دادند که جنگ در دمشق به پایان رسیده است و ارتش سوریه در یک «پیروزی حماسی» موفق به بازپس‌گیری کامل این شهر شده است.

این گزارش تصریح می‌کند که شورشیان باقی مانده در دمشق نیز دیگر کار چندانی از دستشان برنمی‌آید و قادر به حمله به مرکز یا فرودگاه دمشق نیستند.

دبکا تصریح می‌کند که کمک‌های ایران و روسیه پس از ماه‌ها می‌تواند به راحتی در فرودگاه دمشق بارگیری شود. عملیات اصلی در مناطق شرقی دمشق به عهده گردان‌های سوم و چهارم ارتش سوریه و یک گروه از کماندوهای ارتش به نام «فوجی» بوده است. بیشتر شورشیان مجبور به ترک پایتخت سوریه شده‌اند.

منابع نظامی دبکا همچنین گزارش می‌کنند که تمام راه‌های ارتباطی پایتخت سوریه در تاریخ چهارم ژوئن در اختیار ارتش بوده است، همچنین مناطق غربی شهر.

از سوی دیگر نیروهای وفادار به اسد در بخش شمالی شهر قصیر نیز دامنه محاصره را تنگ‌تر کرده‌اند و همچنین در حما نیز نیروهای سوری کنترل خود را تقویت کرده‌اند.

دبکا در بخش دیگری از گزارش خود تصریح کرده است حمله روز پنجم ماه مه نیروی هوایی اسرائیل به سوریه بیش از آنکه به ضرر سوریه تمام شود، به نفع نیروهای سوری تمام شده است و اسد به جای تضعیف، تقویت شده است.

14 خرداد 1392