h آخرین جزئیات شرایط کسر خدمت فرزندان ایثارگران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آخرین جزئیات شرایط کسر خدمت فرزندان ایثارگران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آخرین جزئیات شرایط کسر خدمت فرزندان ایثارگران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آخرین جزئیات شرایط کسر خدمت فرزندان ایثارگران

آخرین جزئیات شرایط کسر خدمت فرزندان ایثارگران

تمامی مشمولان غیر غایب متولد سال ۷۲ و ماقبل که تا پایان سال ۹۰ به سن مشمولیت رسیده باشند می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند.

به گزارش ظهور12 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حجت اله واعظی نژاد معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی گفت: برابر آخرین مصوبه روز جاری از طریق ستاد کل نیروهای مسلح رسیده است، تمامی مشمولان متولد 72 و ماقبل که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت رسیده و فاقد غیبت باشند چنانچه درسال 91 به خدمت اعزام شده و یا به دلایل قانونی تا کنون به خدمت اعزام نشده‌اند در شمول کسر خدمت ایثارگری قرار دارند.

وی مواردی از دلایل قانونی اعزام نشدن به خدمت در سال 90 را اینگونه برشمرد: افرادی‌ که هنوز مهلت معرفی آنان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی سپری نشده یا اعزامشان با مجوز وظیفه عمومی به تعویق افتاده و یا اینکه با اخذ معافیت تحصیلی و یا با داشتن شرایط قانونی مشغول به تحصیل شده باشند و یا درخواست دیگر آنان مانند معافیت کفالت و پزشکی در دست رسیدگی باشد. واعظی نژاد افزود: مشمولان غایبی که در مهلت اعتبار مقررات بخشش غیبت یعنی تا تاریخ 3 خرداد سال گذشته خود را معرفی و به خدمت اعزام شده‌اند در حکم مشمول غیر غایب بوده و از تسهیلات کسر خدمت ایثارگری بهره مند خواهند شد. وی در ادامه گفت: با اجرای این مصوبه، دیگر، شرط ثبت کسر خدمت تا پایان سال 90 ملاک نبوده و شرط اصلی این است که افراد تا پایان سال 90 در سن مشمولیت قرار داشته و وارد غیبت نشده و در شمول بهره مندی از کسر خدمت قرار گرفته باشند. معاون مشمولان وامور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی تاکید کرد: با توجه به اینکه، تنها افرادی در شمول تسهیلات کسر خدمت قرار می‌گیرند که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت رسیده باشند بنابراین فقط مشمولان متولد 72 و ماقبل می توانند از این امتیاز استفاده کنند و شامل مشمولان متولد 73 و به بعد نخواهد شد. وی در خصوص مشمولان دارای گواهی کسر خدمت به تاریخ 88 و 89 گفت: این دسته از افراد، چنانچه کسر خدمت خود را تا تاریخ 24 آبان سال 90 از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ثبت کرده و یا اینکه تاییدیه کسر خدمت آنان در سامانه وظیفه عمومی به ثبت رسیده باشد و به دلایل قانونی مانند معافیت تحصیلی اعزام آنان به تاخیر افتاده باشد، چنانچه در پایان تحصیل، بدون غیبت به خدمت اعزام شوند، از مقررات سال 89 برای کسر خدمت برخوردار خواهند شد. وی در ادامه افزود: این دسته از افراد چنانچه کسر خدمت خود را تا تاریخ مذکور به ثبت نرسانده باشند، همانند سایر مشمولان از مقررات کسر خدمت سال 90 برخوردار شده که در این صورت باید نسبت به اصلاح گواهی کسر خدمت، برابر آخرین مقررات اقدام کنند. واعظی نژاد اظهار داشت : سربازان حین خدمت چنانچه تاکنون گواهی کسر خدمت خود را برابر مقررات سال 90دریافت نکرده‌اند می‌توانند گواهی مربوطه را به یگان خدمتی ارائه کنند و از کسر خدمت بهره مند شوند، همچنین مشمولان دارای برگ آماده به خدمت نیز می‌بایست پس از اعزام به خدمت گواهی کسر خدمت را به یگان خدمتی ارائه کنند. وی در ادامه بیان داشت : افرادی که با داشتن معافیت تحصیلی در حال تحصیل بوده و درحال حاضر در شرایط اعزام به خدمت قرار ندارند نیازی به دریافت گواهی کسر خدمت و ثبت آن ندارند لیکن هر زمانی که موعد اعزام آنان فرا رسید می توانند به هنگام ثبت در خواست اعزام، مدارک کسر خدمت را نیز به دفاتر پلیس +10 ارائه کنند.
13 خرداد 1392