h درباره چای قرمز یا چای ترش چه میدانید ؟/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درباره چای قرمز یا چای ترش چه میدانید ؟/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درباره چای قرمز یا چای ترش چه میدانید ؟/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درباره چای قرمز یا چای ترش چه میدانید ؟/عکس

درباره چای قرمز یا چای ترش چه میدانید ؟/عکس

درباره چای قرمز یا چای ترش چه میدانید ؟/عکس

از قدیم الایام، مصرف چای سیاه یا همان چایی که به طور معمول در بین ما ایرانیان در وعده صبحانه و طی روز مصرف می‌شود عوارض خاص خود را دارد.

از آنجایی که طعم چای معمولی تلخ است، عادت کرده‌ایم که کنار آن از یک نوع شیرینی مانند قند استفاده کنیم که به‌الطبع با مشکلاتی مانند بالا رفتن میزان قند خون و جلوگیری از جذب یکسری مواد در بدن همراه می‌شود.

امروزه با فعالیت شرکتهای صنعتی، گیاهان مختلفی فرآوری شده و انواع چایهای مختلف مانند چای دارچین، چای سبز و چای ترش به بازار آمده است که می‌تواند جایگزین خوبی برای چای سیاه باشد.

چای قرمز یا چای ترش در قدیم به عنوان شاداب کننده و برطرف کننده بیماری‌های قلبی مورد استفاده قرار می‌گرفته،چای قرمز برای افرادی که به دنبال نوشیدنی رژیمی هستند بسیار مناسب است.

همچنین نوشیدن چای ترش سبب کاهش فشار خون، کنترل کلسترول خون، آرامبخشی می‌شود.

یکی از مشکلات مصرف چای سیاه دفع آهن است، اما با خوردن چای ترش نه تنها آهن بدن دفع نمی‌شود بلکه اینگونه چای منبع غنی‌ از آهن به شمار می‌آید و افرادی که دارای قند، فشارخون بالا، سردی و حتی کم‌خونی هستند می‌توانند مصرف این نوشیدنی‌ را جایگزین چای معمولی کنند.

13 خرداد 1392