h مضرات روی شکم خوابیدن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مضرات روی شکم خوابیدن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مضرات روی شکم خوابیدن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مضرات روی شکم خوابیدن

مضرات روی شکم خوابیدن

بیماریهای نظیر اختلالات کلیوی ناراحتی کبدی و بیماری های قلبی از عوامل موثر در بروز پف چشم می باشند. به گزارش ظهور12 به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد حسین ربیعی متخصص چشم گفت: پف کردن چشم علل متفاوتی دارد که قبل از هر اقدامی می بایست علت را جستجو و سپس به درمان پرداخت.

وی تصریح کرد: بروز برخی از بیماریها نظیر اختلالات کلیوی، بیماری های قلبی، ناراحتی های کبدی و افزایش سن در بروز پف چشم موثر هستند.

وی ادامه داد: اینگونه افراد می بایست از خوابیدن بر روی شکم خودداری کرده و هنگام خواب سر را طوری روی بالش قرار دهند که بالاتر از سطح بدن قرار گیرد.

ربیعی افزود: اگر پف پلکها در اینگونه افراد شدید بود می توان با جراحی پلاستیک آن را درمان کرد و در صورت خفیف بودن بیماری با تجویز یک سری از داروها می توان تا حدی آن را درمان کرد.

وی اظهار داشت: کسانی که نمک و مایعات به مقدار زیاد مصرف می کنند مراقب باشند که تجمع نمک و مایعات می تواند موجب پف پلک در آنها شود.

وی خاطر نشان کرد: عوامل ارثی، آب و هوا، افزایش سن تغییرات هورمونی و آلرژی نیز از عوامل مهم در بروز پف چشم هستند.

وی در خاتمه متذکر شد: هنگامی که به صورت مداوم با پف چشم برخورد می کنید به پزشک مراجعه کرده و علت را جستجو کنید و از درمان خودسرانه بپرهیزید.

13 خرداد 1392