h عکسی تاُسف برانگیز از کودک سوری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عکسی تاُسف برانگیز از کودک سوری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عکسی تاُسف برانگیز از کودک سوری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عکسی تاُسف برانگیز از کودک سوری

عکسی تاُسف برانگیز از کودک سوری

عکسی تاُسف برانگیز از کودک سوری

در حالی که شماری از قوانین و معاهدات بین‌المللی تاکید دارند نباید از کودکان به عنوان نفرات نظامی در جنگ استفاده شود؛ تروریستهای سوری از یک کودک سوری به عنوان فروشنده اسلحه های کمری در شهر رقة سوءاستفاده کرده اند. به گزارش ظهور12 به نقل از ابنا، به تازگی عکسی از شهر رقة سوریه منتشر شده که یکی از کودکان سوری را در گوشه خیابان نشان می دهد که یک کلت کمری بر بدن بسته و بساط فروش اسلحه پهن کرده است.

این در حالی است که قوانین و معاهدات بین‌المللی تاکید دارند که نباید از کودکان به عنوان نفرات نظامی در جنگ استفاده شود و یا امنیت آنان در جریان درگیری‌های مسلحانه نادیده گرفته شود.

معارضین سوریه با جذب کودکان سوری به آن ها استفاده از سلاح و جنگ را آموزش می دهند تا از این کودکان برای تحقق اهداف خود استفاده کنند.

گفتنی است چندی پیش روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل از وجود یک کودک 7 ساله در حال حمل سلاح AK-47 و کشیدن سیگار عکس در بین معارضان سوری خبر داده بود.

 

گروه‌های مسلح در سوریه به کودکان نحوه جنگیدن را آموزش می‌دهند تا آنها به ابزاری برای جنگ تبدیل شوند؛ مربیان نظامی این کودکان مدعی هستند که کودکان بهترین نیروها هستند زیرا آنها همه دستورات را اجرا می کنند.

فردی به نام "عبدالرازق" که گروهی از کودکان را آموزش می دهد، می گوید: کودکان بهترین نیروهایی هستند که در طول عمرم دیده‌ام؛ زیرا هر دستوری که بدهی اجرا می کنند؛ افراد بزرگسال درباره دستورات بحث می‌کنند اما کودکان اینگونه نیستند.

در مورد مقررات بین المللی، کنوانسیون حقوق کودک مصوب سال ١٩٨٩ به طور مشخص استفاده از کودکان زیر سن ١٥ سال به عنوان نیروی نظامی را منع کرده و در مورد کودکان تا سن ١٨ سال نیز، «سربازگیری اجباری» آنان را مجاز ندانسته است. پروتکل داوطلبانه الحاقی به این کنوانسیون، ممنوعیت سربازگیری را به تمامی افراد زیر ١٨ سال تعمیم می دهد.

12 خرداد 1392