h محمد علی آبادی : امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محمد علی آبادی : امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محمد علی آبادی : امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محمد علی آبادی : امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود

محمد علی آبادی : امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود

رییس کمیته ملی المپیک گفت: امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود. مجمع انتخاباتش در یک اتاق دربسته برگزار می‌شود و کسی از رای افراد خبر ندارد.

محمد علی‌ آبادی در جمع خبرنگاران درباره زمان برگزاری مجمع کمیته ملی المپیک اظهار کرد: ما به دنبال اصلاح اساسنامه بودیم اما هر گاه اساسنامه را تهیه و ارسال می‌کردیم IOC به دلیلی آن را بازمی‌گرداند که آخرین بحث IOC این بود که اساسنامه ما اعضایش دو قسمت هستند، یکی فدراسیون‌های المپیکی و دیگری سایر فدراسیون‌ها و اعضا که از فدراسیون‌های المپیکی 26 عضو را پذیرفته بودند و سایر اعضا و فدراسیون‌ها هم باید حداکثر 25 عضو می‌شد. در این شرایط ما تعدادی از نمایندگان خود را از دست می‌دادیم.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های دو سه ماهه که انجام شد، تلاش کردیم تا فدراسیون‌های خود را در مجمع حفظ کنیم که به یک راهکار رسیدیم به طوری که مطرح کردیم 6 عضو را در گروه المپیکی‌ها بپذیرند تا تعداد آن‌ها به 32 عضو برسد و مابقی در گروه دوم باشند که آن گروه هم 31 عضو خواهد داشت که IOC ابتدا عنوان کرد این موضوع خلاف است و نمی‌توانیم چنین کاری انجام دهیم. هرچند در داخل ایران ایراد می‌گرفتند و می‌گفتند که باید زمان تصویب اساسنامه عقب بیفتد. آن‌ها یا در جریان نبودند یا بدون توجه به این مسائل اعتراض می‌کردند. برای ما خوب بود که تمام فدراسیون‌های ما به صورت کامل در مجمع حضور داشته باشند.

علی آبادی افزود: IOC اعلام کرد که جلسه‌ای را در 8 خرداد در سن پترزبورگ خواهند داشت که اگر اساسنامه تصویب شود، آن را به ما اطلاع می‌دهند که این موضوع تصویب شد و این مطلب را با تمام سختی‌هایی که داشت توانستیم حل کنیم و اساسنامه با حضور همه فدراسیون‌های آسیایی، ملی و سایر نهادهایی که در امر ورزش دخالت دارند، را در کنار خود خواهیم داشت.

وی گفت: به محض اینکه اساسنامه به دست ما رسید، بر اساس مقررات و قانون باید از یک ماه قبل به اعضای مجمع زمان برگزاری مجمع را اعلام می‌کردیم. اما چون وزیر این موضوع را پیگیری می‌کردند، با همه فدراسیون‌ها هماهنگ کردیم و نامه‌ای را به امضای آنها رساندیم تا جلسه مجمع را جلوتر بیندازیم که من هم این موضوع را تایید کردم و قرار شد 20 خرداد به عنوان جلسه مجمع برای اصلاح اساسنامه در نظر گرفته شود تا این بحث نباشد که کمیته می‌خواهد انتخابات را دیر یا زود برگزار کند.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: در جلسه‌ای که برای مجمع خواهیم داشت زمان برگزاری جلسه انتخابات را هم تعیین می‌کنیم که معمولا یک ماه بعد از جلسه مجمع برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه احتمال دارد جلسه انتخابات بعد از انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، فکر نمی‌کنید ممکن است دولت جدید نظرات دیگری در رابطه با این انتخابات داشته باشد؟ گفت: ما باید انتخابات را در تاریخ مقرر برگزار کنیم و آن زمان وزیر ورزش هر که بود ما در مجمع در این رابطه تصمیم‌گیری خواهیم کرد. به هر حال در مجمعی که برای تصویب اساسنامه برگزار خواهد شد همه موضوعات مطرح می‌شود و در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به خبرنگاری درباره اینکه برای دو شرط IOC یعنی برگرداندن روسای برکنار شده و اصلاح اساسنامه‌های فدراسیون‌ها چه کار می‌کنید گفت: ما با وزیر ورزش صحبت کردیم تا این موضوع حل و فصل شود. تعدادی از فدراسیون‌ها اساسنامه‌های خود را ارسال کرده‌اند و تاییدیه‌ی آن را گرفته‌اند و فدراسیون‌هایی که جابه‌جا شده‌اند هم پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد. امیدوارم همه آن‌ها که مدعی هستند کمک کنند تا این موضوع حل و فصل شود. ما از روسای قبلی فدراسیون‌ها هم درخواست کردیم تا کمک کنند این مشکل برطرف شود.

علی‌آبادی درباره اینکه آیا روسای برکنار شده در مجمع جایی خواهند داشت گفت: برخی از فدراسیون‌ها مشکل خود را با فدراسیون‌های جهانی خود برطرف کرده‌اند و ظاهرا فقط قایقرانی مشکل دارد که ما و وزارت ورزش با دنیامالی صحبت می‌کنیم. دنیامالی خود مدعی این نبود که بخواهد قایقرانی معلق شود بلکه از بعضی برخوردها نسبت به خود دلخور بود.

وی در پاسخ به زمان ثبت نام کاندیداها برای انتخابات افزود: بعد از آنکه تاریخ مجمع انتخابات اعلام شد افراد می‌توانند 15 روز قبل از زمان برگزاری انتخابات برای کاندیداتوری اعلام حضور کنند و با پر کردن فرم‌هایی بگویند که در چه سمتی می‌خواهند کاندید شوند.

به گزارش ایسنا، رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به خبرنگاری درباره اینکه با توجه به تجربه 10 سال حضور او در ورزش آیا فکر نمی‌کنید اگر حضورش در سمت رییس کمیته المپیک تداوم داشته باشد، می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد گفت: از زمانی که من به کمیته المپیک آمده‌ام اعتبارات از 8 میلیارد به 55 میلیارد تومان رسیده است و ورزش کشور را از دهم به چهارم آسیا رسانده‌ام. در المپیک رتبه 17 به دست آوردیم و در پارالمپیک 15 شدیم. ورزش بانوان حضور جدی و قهرمانی پیدا کرد و دارای جایگاه‌های اختصاصی شد. اعتبارات عمرانی 15 برابر شد و اعتبارات فدراسیون‌ها تا 7 برابر افزایش یافت. همچنین زیرساخت‌های کشور معادل 50 سال گذشته رشد پیدا کرد. این کارها به راحتی تکرار نخواهد شد. من آشنایی زیادی با مسائل ورزشی پیدا کردم. اما اینکه چه کسی رییس کمیته شود را مجمع کمیته ملی المپیک مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: من به عنوان کسی که ورزشی بوده و در دوران دبیرستان و دانشگاه هم عضو تیم‌های ورزشی بودم حتی حسین فکری مربی ما بود و اکبر مالکی مربی بدنساز ما بود، با این بخش ارتباط داشتم. پس از آن از ورزش جدا شدم و به سمت انقلاب و جنگ رفتم اما این چند سال که به ورزش بازگشتم آشنایی بیشتری با آن پیدا کردم و ارتباطات خوبی گرفتم.

رییس کمیته ملی المپیک افزود: ظاهر قضیه هم همین است که شاید بهتر باشد بمانم اما این یک موضوع دلخواه و شخصی من نیست باید هر دو طرف رضایت داشته باشند که یک طرف موضوع مجمع است اگر آن زمان برسد که مجمع فکر کند علی‌آبادی به درد ورزش می‌خورد و می‌تواند در توسعه قهرمانی و امکانات ورزشی گام مثبتی بردارد شاید بمانم.

وی درباره اینکه آیا تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات گرفته است گفت: اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنم تا زمانی که وقتش برسد آن زمان تصمیم می‌گیرم.

علی آبادی در پاسخ به اینکه آیا انتخابات مجمع؛ انتخابات آزادی است گفت: امیدوارم انتخابات آزاد برگزار شود. مجمع انتخاباتش در یک اتاق دربسته برگزار می‌شود و کسی از رای افراد خبر ندارد.

وی درباره اینکه گفته بودید اگر مساوات و عدالت باشد در انتخابات شرکت می‌کنید به عدالت در این انتخابات آنقدرها اعتقاد ندارید گفت: من حالا هم همین موضوع را می‌گویم. بالاخره حاکمیت دولت در فدراسیون‌ها برای تامین مالی وجود دارد و شاید بعضی از فدراسیون‌ها به خاطر منافع مالی از آن‌ها تبعیت کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان درباره اینکه پس معتقدید انتخابات آزاد نیست گفت: من نگفتم که انتخابات آزاد نیست.

11 خرداد 1392