h خطرناک ترین مکان ها برای خانم ها!+تصویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خطرناک ترین مکان ها برای خانم ها!+تصویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خطرناک ترین مکان ها برای خانم ها!+تصویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خطرناک ترین مکان ها برای خانم ها!+تصویر

خطرناک ترین مکان ها برای خانم ها!+تصویر

خطرناک ترین مکان ها برای خانم ها!+تصویر

این روزها در هر کوچه و خیابانی می‌توان تبلیغات آرایشگاه‌های مختلف را دید که بعضی از آنها در ساختمان‌های بسیار زیبا و برج‌های مجلل واقع شده‌اند. اما حقیقت این است که هم در آرایشگاه‌های سنتی و هم در آرایشگاه‌های مدرن و گرانقیمت امکان انتقال بیماری‌هایی وجود دارد که شما حتی فکرش را هم نمی‌‌کنید.

شاید شما هم در بین نزدیکان خودتان فردی را سراغ داشته باشید که بعد از مراجعه به آرایشگاه دچار عفونت‌های قارچی، زگیل، هپاتیت، کچلی و حتی شپش شده باشد. بدتر از آن در این مکان‌ها با انجام اعمالی مانند مانیکور یا پدیکور، امکان انتقال ایدز هم وجود دارد.

 

* اتو کشیدن موها و مسمومیت

یکی از روش‌های صاف کردن مو در بعضی از آرایشگاه‌ها استفاده از ترکیبات حاوی فرمالدئید همراه با سشوار یا اتوی داغ است. با وجود آنکه در مورد فروش محصولات حاوی این ماده قوانین سخت‌گیرانه‌ای وضع شده، اما هنوز هم شاهد استفاده از آنها هستیم.

فرمالدئیدها با قرار گرفتن در معرض دمای بالا، ترکیباتی از خود متصاعد می‌کنند که می‌تواند باعث بروز سردرد، حالت تهوع و سوزش چشم و گلو شود. بررسی ۱۲۰ بیمار مبتلا به

11 خرداد 1392