h اعتراف گوگل به همکاری با FBA - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعتراف گوگل به همکاری با FBA,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعتراف گوگل به همکاری با FBA,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعتراف گوگل به همکاری با FBA

اعتراف گوگل به همکاری با FBA

یک قاضی آمریکایی در حکمی با رد دلایل حقوقی گوگل از واگذاری داده های کاربرانش به پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد، این شرکت باید همچنان درخواست های اف.بی.آی در این زمینه پاسخ بدهد. به گزارش ظهور12 به نقل از تسنیم، قاضی سوزان ایلستون استدلال گوگل را مبنی بر اینکه نامه های امنیت ملی اف.بی.ی خطاب به شرکت های مخابراتی ، اینترنتی و بانک ها برای دسترسی به داده های کاربران غیرقانونی است، رد کرد و افزود، گوگل باید همچنان به این نامه ها پاسخ مثبت بدهد.

بعد از تصویب قانون میهن پرستی آمریکا، اف.ب.یآی با صدور نامه های امنیتی خطاب به این شرکت ها به داده های شخصی کسانی که آنها ر امظنون می نامد، دسترسی پیدا می کند. این نامه ها که با موجی از شکایات از سوی نهادهای خصوصی مواجه شده اند تحت عنوان دفاع امنیت ملی صادر می شوند. این نامه ها عمدتا برای جمع آوری اطلاعات حساس و خصوصی از جمله سابقه مکالمات تلفنی و سوابق مالی کاربران صادر می شوند. قاضی ایلستون در حکمی که اخیرا امضاء کرد به گوگل دستور داده است تا همچنان به درخواست های اف.بی.آی پاسخ مثبت بدهد. او اعلام کرده است که اجرای این حکم تا زمان حکم دادگاه تجدیدنظر ضروری است.

وزارت دادگستری آمریکا در سال 2007 چندین مورد نقض گسترده در استفاده اف.بی.ای از این نامه ها گزارش کرد.

اف.بی.ی آی در سال 2011 بیش از 16 هزار نامه امنیتی برای کسب اطلاعات درباره 7201 نفر خطاب به شرکت های مخابراتی، اینترنتی و بانک ها صادر کرد.

11 خرداد 1392