h سرقت عکس های شخصی با اخاذی 400 میلیونی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سرقت عکس های شخصی با اخاذی 400 میلیونی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سرقت عکس های شخصی با اخاذی 400 میلیونی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سرقت عکس های شخصی با اخاذی 400 میلیونی

سرقت عکس های شخصی با اخاذی 400 میلیونی

به گزارش ایمنا، سرهنگ ستار خسروي ریيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان با اعلام اين خبر اظهار کرد: در پي شكايت دختری جوان مبني بر اين‌كه فردي از طريق ارسال ايميل‌هاي تهديد آميز، قصد اخاذي ۴۰۰ ميليون ريالي از وي را دارد، موضوع در دستور كار كاراگاهان اين پليس قرار گرفت.

وي افزود: با بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد متهم مورد نظر به تصاوير خانوادگي و شخصي شاكي دسترسی پیدا کرده و با ارسال ايميل‌هاي تهديدآميز قصد اخاذي ميليوني از وي را دارد.

رییس پلیس فتای استان اصفهان بيان داشت: با تحقيقات صورت گرفته متهم " ۲۸ ساله " كه از همكاران شاكي بود، قبل از اين‌كه موفق به انتشار تصاوير در اينترنت شود، شناسايي و دستگير شد.

خسروي عنوان کرد: در تحقيقات به عمل آمده از متهم وي صراحتاً به بزه انتسابي اقرار و انگيزه خود را سوء استفاده مالي عنوان و بيان داشت در اثر سهل انگاري شاكي با نفوذ به ايميل وي توانسته به اين تصاوير دسترسي و آنان را سرقت كند.

وي در پايان ضمن هشدار به مردم مبنی بر عدم ذخيره سازي عكس، تصاوير شخصي و اطلاعات محرمانه خود در ايميل گفت: این امر به این دلیل است که امكان دسترسي غيرمجاز به آن وجود داشته و مي‌تواند مورد سوء استفاده مجرمان قرار گيرد.

خسروی همچنين در توصيه اي ديگر گفت: در انتخاب رمز‌هاي ورود به سيستم يا ورود به ايميل دقت داشته و از رمزهاي قوي استفاده كنيد، ضمن این که هنگام ترك رايانه از ايميل خود خارج شده و سيستم را log off كنيد.

10 خرداد 1392