h علیرضا نیکبخت‌ واحدی : در حق من و مهدوی کیا جفا شده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علیرضا نیکبخت‌ واحدی : در حق من و مهدوی کیا جفا شده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علیرضا نیکبخت‌ واحدی : در حق من و مهدوی کیا جفا شده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علیرضا نیکبخت‌ واحدی : در حق من و مهدوی کیا جفا شده است

علیرضا نیکبخت‌ واحدی : در حق من و مهدوی کیا جفا شده است

ظهور12 : بازیکن سابق پرسپولیس با انتقاد از یحیی گل‌محمدی می‌گوید کاری که او با مهدوی‌کیا کرد یک ظلم بزرگ بود. نیکبخت‌واحدی همچنین می‌گوید، فوتبال ایران ناجوانمرد و دچار آفت "دلالیسم" شده است.

علیرضا نیکبخت‌ واحدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیتش عنوان کرد: در حال حاضر در حال انجام تمرین‌های اختصاصی هستم و از دو سه تیم پیشنهاد دارم. با این حال منتظرم تا مرحله پلی‌آف لیگ برتر انجام شود و سپس به یک تیم بپیوندم. یکی از پیشنهادهایم از سوی یک تیم تهرانی و دو پیشنهاد هم از تیم‌های شهرستانی دارم.

او در ادامه در پاسخ به سوالی درباره حضور نه چندان موفقش در داماش گیلان در فصل گذشته اظهار کرد: سال گذشته داماش درگیر مشکلات مالی بود و از این جهت با این تیم به مشکل خوردم. 5 – 6 ماه بدون پول برایشان بازی کردم و به دلیل مشکلات مالی نشد که کار را ادامه دهیم.

بازیکن سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال که شرایط تیم ملی را برای صعود به جام‌جهانی چگونه ارزیابی می‌کند، بیان کرد: مانند سال 98 کار خیلی دشوار شده است. همواره شرایط سخت مال ماست. مردم را سختی می‌دهیم. آنها به صعود آسان ما به جام‌جهانی عادت ندارند. در بهترین شرایط بدترین نتایج را می‌گیریم و در بدترین شرایط بهترین نتایج را. واقعا چه کسی فکر می‌کرد که کره را با وجود 10 نفره بودن ببریم؟ اما برابر ازبکستان که به مساوی هم قانع بودیم، شکست خوردیم.

او در ادامه افزود: مردم ما بسیار عاطفی هستند. تیم ملی فعلی ما تیم جوان و خوبی است و به نفراتش نمی‌توان ایرادی گرفت. فکر می‌کنم همه چیز به مسائل روحی - روانی برمی‌گردد. ما همه دوست داریم تا تیم ملی به جام‌جهانی برود و باری از روی دوش فوتبال ایران برداشته شود. دلخوشی مردم ما همین فوتبال است. اگر به جام‌جهانی برویم، میلیون‌ها نفر خوشحال می‌شوند. دوست دارم همه مردم و رسانه‌ها دست به دست هم دهند و شرایط صعود را آماده کنند.

بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس در ادامه با انتقاد از نتایج سال گذشته پرسپولیس اظهار کرد: نتیجه نگرفتن پرسپولیس به خاطر مشکلات مدیریتی نبود. رویانیان همه تلاشش را کرد تا پرسپولیس نتیجه بگیرد. مشکل پرسپولیس آدم‌های کوچکی بودند که در کادرفنی پرسپولیس حضور داشتند. آنها شرایط پرسپولیس را درک نمی‌کردند و نمی‌دانم چرا بعضی از افراد وقتی به قدرت می‌رسند، عوض می‌شوند. اگر خودم سرمربی بودم کاری را که گل‌محمدی با مهدوی‌کیا کرد، هرگز نمی‌کردم. مهدوی‌کیا اسطوره 20 میلیون ایرانی است. هر کسی او را از نزدیک دیده می‌گوید، بسیار باشخصیت است و ظلم بزرگی به او شد. به خود من دو سال ظلم شد و نگذاشتند بازی کنم. فوتبال ما ناجوانمرد شده و در حق من اجحاف شد. پرسپولیس سال گذشته بازیکنان یکدستی را در اختیار نداشت و یک روز در این تیم دعوا بود و روز دیگر آشتی.

او در ادامه با اشاره به جدایی احتمالی علی کریمی از پرسپولیس افزود: چند روز پیش شنیدم علی دایی گفته که علی کریمی از فوتبال خداحافظی کرده است. از صحبت دایی این را استنباط کردم که تمایلی به ادامه کار با کریمی ندارد. با این حال کریمی اسطوره خواهد بود چه در پرسپولیس باشد چه در تیمی دیگر.

نیکبخت واحدی در پاسخ به این سوال که آیا استقلال را مستحق قهرمانی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر می‌داند، گفت: صددرصد. تیمی که آقای قلعه‌نویی بسته بود، مستحق قهرمانی در جام حذفی هم بود. امیدوارم استقلال در آسیا با قدرت بیشتری کارش را ادامه دهد.

او در پاسخ به سوالی درباره کیفیت فنی لیگ برتر اظهار کرد: وضعیت فنی لیگ نسبت به گذشته خیلی بهتر شده اما دلالیسم بسیار شدت یافته است. کسانی در تیم‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند که هیچ کاره‌اند. بعضی از بازیکنان جایشان در دسته سه هم نیست ولی با وجود این دلال‌ها در لیگ برتر بازی می‌کنند.

بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چه زمانی می‌خواهد از فوتبال خداحافظی کند، بیان کرد: تا وقتی که مثمرثمر باشم، بازی می‌کنم. به هر قیمتی بازی نمی‌کنم و البته برای خداحافظی هم مراسم نمی‌خواهم. این مسائل شرایطی خاص می‌خواهد که در ایران وجود ندارد.

10 خرداد 1392