h حضور کریمی در پرسپولیس = سه برابر شدن تعداد تماشگران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حضور کریمی در پرسپولیس = سه برابر شدن تعداد تماشگران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حضور کریمی در پرسپولیس = سه برابر شدن تعداد تماشگران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حضور کریمی در پرسپولیس = سه برابر شدن تعداد تماشگران

حضور کریمی در پرسپولیس = سه برابر شدن تعداد تماشگران

سرخپوشان در بازی هایی که کریمی را در ترکیبشان داشته اند به صورت میانگین در هر بازی حدود 40 هزار نفر را به ورزشگاه آورده اند. این آمار در نبود کریمی، به حدود 13 هزار نفر یعنی کمتر از یک سوم می رسد.

به گزارش ظهور12 علی کریمی که پس از فینال جام حذفی با ناراحتی از فوتبال خداحافظی کرده بود با پی گیری و انجام تمرینات منظم اعلام کرد دوباره می خواهد بازی کند و در پرسپولیس فوتبالش را پایان دهد.

اما ظاهراً هافبک خلاق فوتبال کشورمان در تیم امسال پرسپولیس و در تفکرات علی دایی جایی ندارد و خودش هم حق انتخاب را به دایی داده و گفته برای تیم و دایی آرزوی موفقیت می کنم.

وی که سالها با پیراهن پرسپولیس و تیم ملی برای ایران افتخار آفرینی کرد چند ویژگی منحصر به فرد در فوتبال ایران دارد که در زیر می خوانید:

1- اولین بازیکن تاریخ ایران است که تنها با انجام 4 بازی برای تیم باشگاهی اش (پرسپولیس) به تیم ملی دعوت شد.

2- تنها بازیکن تاریخ فوتبال ایران است که اولین گل ملی خود را در فینال یک تورنومنت رسمی به ثمر رساند. ( بازیهای آسیایی بانکوک فینال با کویت)

3-اولین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است که حضور در اروپا را با یک تیم درجه یک شروع کردآن هم به عنوان دومین خرید بعد از فلیپ لام (بایرن در سال 2005 رتبه 3 باشگاه های جهان رو داشت)

4- تنها بازیکن تاریخ فوتبال ایران است که در تیم باشگاهی اروپایی شماره خودش را پوشیده است؛ دایی در بایرنمونیخ 24 بود، در هرتابرلین و آرمینیا بیله فلد 9، مهدوی کیا هم در هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت 15 و 7، نکونام در اوساسونا در 2 سال اول شماره 15 و بعد 6 و.... را می پوشیدند ولی کریمی در بایرن مونیخ شماره 8 خودش را پوشید.

5-اولین لژیونر ایران است که در هفته دوم یک لیگ معتبر اروپایی (بوندسلیگا) در دومین هفته بازیها به عنوان بازیکن منتخب هفته کل لیگ انتخاب شد بازدن 1 گل و 1 پاس گل در برابر بایر لورکوزن.

6- اولین بازیکن ایرانی است که در اولین بازی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده است؛ در مقابل سالرزبورگ اتریش.

7- اولین برد ایران در خاک یه کشور اروپایی حاصل هت تریک کریمی در برابر اسلواکی بوده (در مجموع دوبازی دوستانه رفت و برگشت کریمی 5 گل به این تیم زد)

8- اولین برد تاریخ ایران در خاک کره شمالی با گلزنی کریمی در سال 2004 بدست آمده (مقدماتی جام ملتهای 2004)

9- کریمی تنها بازیکن ایران است که 100000 نفر را در یک روز غیر تعطیل به ورزشگاه کشاند بازی هفته 8 با پگاه لیگ 88-87.

10 خرداد 1392