h توضیحات ضرغامی درباره سانسور برنامه تلویزیونی محسن رضایی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توضیحات ضرغامی درباره سانسور برنامه تلویزیونی محسن رضایی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توضیحات ضرغامی درباره سانسور برنامه تلویزیونی محسن رضایی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توضیحات ضرغامی درباره سانسور برنامه تلویزیونی محسن رضایی

توضیحات ضرغامی درباره سانسور برنامه تلویزیونی محسن رضایی

عزت‌ الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز دولت درباره برنامه‌های تلویزیونی نامزدها صحبت شد.

وی افزود: از آنجا که بسیاری از نامزدها در گفت‌وگوها تلاش می‌کنند دولت را مورد نقد قرار دهند و این به نوعی برای دولت مظلومیت ایجاد می‌کند، مطالبی در اینباره گفته شد اما به هر حال در هر دوره این اتفاق می‌افتد.

رئیس صدا و سیما گفت: بهترین موضع را آقای احمدی‌نژاد گرفت و گفت که این برنامه‌ها بسیار خوب است و نشان‌دهنده آزادی در کشور ماست و حتماً مفید است و حتی تأکید کردند که اگر می‌شود این برنامه‌ها چند بار تکرار شود.

ضرغامی با بیان اینکه قانوناً نمی‌توانیم برنامه نامزدها را تکرار کنیم، گفت که دولت بعد از انتخابات هم می‌تواند هرجا نیاز به پاسخگویی بود، پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: اینکه نامزدها به راحتی حرف‌های خود را بزنند و تحلیل ارائه دهند و هرجا لازم شد در ارائه برنامه‌ها و وضع موجود آسیب‌شناسی کنند، موضوعی است طبیعی و فرصت هم برای روشن کردن جامعه نسبت به برخی ادعاها وجود دارد.

خبرنگاری از رئیس رسانه ملی درباره مجری مناظره‌های انتخاباتی سؤال کرد که وی پاسخ داد: قرار نیست مجری مناظره‌ها معرفی شود.

ضرغامی افزود: اجازه دهید هرگاه وقت آن رسید هم با مجری و هم با فضا و دکوربندی جالب این مناظره‌ها مواجه می‌شویم.

وی با رد طرح موضوع اجرای مناظره‌ها توسط خودش از سوی برخی رسانه‌ها، آن را یک شوخی دانست.

رئیس صدا و سیما،‌ درباره میزان رضایتمندی نامزدها ار برنامه‌های انتخاباتی شان گفت: آنطور که خود نامزدها به ما گفتند، خیلی رضایت دارند؛ هم از نظم برنامه‌ها و هم همکاری که با آنها صورت گرفته است.

ضرغامی افزود: ما هم با آنکه نامزدها برنامه فشرده‌ای دارند، از آنها رضایت داریم و تا اینجا کارها بسیار خوب پیش رفته است.

رئیس‌ صدا و سیما درباره قطع برنامه انتخاباتی محمدرضا عارف، گفت: کمیته نظارت بر تبلیغات ریاست‌جمهوری متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف است و ربطی به صدا و سیما ندارد.

ضرغامی افزود: این کمیته با سعه‌صدر برنامه‌های نامزدها را رصد می‌کنند و تا جایی که می‌دانم فضا را طوری حفظ می‌کنند که نامزدها بتوانند نظراتشان را بدهند.

وی ادامه داد: قطع برنامه یکی از نامزدها مشکل فنی بود که اگر همانجا دوستان سؤال می‌کردند می‌گفتم که با چند دقیقه تأخیر ادامه یابد.

ضرغامی اضافه کرد: در عین حال برای اینکه عدالت رعایت شده و تفاوتی بین افراد به وجود نیاید، به خاطر چند دقیقه تأخیر رئیس شبکه برنامه را به طور کامل بازپخش کرد.

رئیس صدا و سیما در خصوص حذف بخش‌هایی از برنامه محسن رضایی نیز توضیح داد: آنچه از برنامه یکی از نامزدها حذف شد یک کلمه بود که بیشتر جنبه امنیت ملی داشت و به نفع خود او بود که این کلمه پخش نشود.

ضرغامی تصریح کرد: قومیت‌ها در کشور ما جایگاه بسیار بالایی دارد چرا باید گفته شود که بین آنها تبعیض وجود دارد؟ به نظر من حذف آن مطلب کمک بسیار بزرگی به این فرد بود.

8 خرداد 1392