h غافلگیری اوباما توسط یک زن+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

غافلگیری اوباما توسط یک زن+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,غافلگیری اوباما توسط یک زن+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,غافلگیری اوباما توسط یک زن+عکس

غافلگیری اوباما توسط یک زن+عکس

غافلگیری اوباما توسط یک زن+عکس

مدیا بنجامین كوشنده صلح در آمریكا و از مخالفان سرشناس سیاست این كشور در كاربرد پهپادهای آمریكایی علیه غیرنظامیان كه در سخنرانی روز پنجشنبه باراك اوباما، وی را با فریادهای اعتراض آمیز خود غافلگیر كرد گفت: امیدوارم كه رییس جمهوری آمریكا واقعا حرف ها و اعتراضات من را شنیده باشد. به گزارش ظهور12 به نقل از ایرنا، مدیا بنجامین كه با فریادهایش سخنرانی مهم اوباما در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن با موضوع راهبرد امنیتی آمریكا را چندبار متوقف كرد و تیتر اول رسانه های این كشور شد گفت: پس از آنكه توسط نیروهای امنیتی از سالن سخنرانی اخراج و به بازداشتگاه منتقل و سپس بازجویی شدم، فكر می كردم حتما به زندان خواهم افتاد كه چنین نشد.

بنجامین از پایه گذاران گروه ضدجنگ 'كد پینك' در واشنگتن، افزود: ماموران در داخل سالن سخنرانی چندین بار تهدید كردند كه اگر به فریاد زدن ادامه دهم به زندان خواهم افتاد.

**امیدوارم صدایم را واقعا شنیده باشد مدیا بنجامین چگونگی ورود به سالن محل سخنرانی باراك اوباما را غیرقابل انتظار دانست و گفت: من از كارت خبرنگاری استفاده كردم و فكر نمی كردم ماموران حفاظت اجازه ورود من را به سالن بدهند؛ اما این كار خیلی راحت صورت گرفت و توانستم بدون اینكه شناسایی شوم، وارد محل سخنرانی بشوم.

خبرنگار از این كوشنده صلح پرسید، اوباما در پاسخ فریادهای اعتراض شما گفت: 'صدای این خانم را باید شنید' و آیا او واقعا صدای شما را شنیده است؟

بنجامین پاسخ داد: امیدوارم واقعا اینگونه باشد و صدای اعتراض را به گوش جان شنیده باشد. ولی واقعیت این است كه اوباما در پنج سال ریاست جمهوری خود، هیچ اقدامی برای توقف كشتار مردم توسط هواپیماهای بدون سرنشین انجام نداده است.

 

بنجامین گفت: سیاست كاربرد پهپادها، كشتن افراد صرفا به دلیل مشكوك بودن فعالیت های آن هاست. این افراد بدون آنكه در دادگاهی عادلانه محاكمه شده و جرم آن ها ثابت شده باشد، به همین سادگی به قتل می رسند.

این كوشنده ضدجنگ، سخنرانی اوباما برای ایجاد قوانین سختگیرانه درباره حملات هواپیماهای بدون سرنشین را در صورت عملی شدن، گامی به سوی مسیر درست خواند و افزود: اینكه رییس جمهور آمریكا به كشتار غیرنظامیان توسط پهپادهای سیا اعتراف كرد، مثبت بود.

**رسانه های آمریكا اذهان را منحرف كردند عضو گروه ضدجنگ كدپینك كاربرد پهپادها و ادامه فعالیت در زندان گوانتانامو را دو چالش حقوق بشر آمریكا دانست و گفت: شاید اعتراض من در جریان سخنرانی اوباما و توجهی كه در سطح عمومی به خود جلب كرد باعث افزایش آگاهی مردم آمریكا در این زمینه شود ولی بی تردید هنوز راهی طولانی برای آگاهی بخشی در میان مردم آمریكا در پیش داریم.

وی در پاسخ به اینكه رسانه های مهم آمریكا چگونه به برهم زدن سخنان اوباما توسط شما واكنش نشان داده و خبر آن را پوشش دادند گفت: متاسفانه پوشش آنچه روی داد بسیار سطحی نگرانه بود. رسانه ها به جای آنكه به محتوای اعتراض من توجه نشان دهند تنها بر این متمركز شدند كه آیا قطع كردن سخنرانی رییس جمهور كار مودبانه ای بود یا نه یا مثلا اینكه من شخصیت باحیا و مودبانه ای دارم یا نه كه اصلا منحرف كردن اذهان از موضوع اصلی بود.

بنجامین افزود: جوهر اعتراض من این بود كه اوباما به جای اینكه درباره مساله پهپادها یا زندان گوانتانامو به كوتاهی خود اعتراف كند، داشت تقصیر را به گردن كنگره می انداخت. ولی همه می دانند كه اوباما به عنوان فرمانده كل قوا قویترین شخص آمریكاست و اگر بخواهد كاری را انجام دهد می تواند بدون نیاز به كنگره آن را عملی كند.

8 خرداد 1392