h تب و تاب بازار مسکن پس از انتخابات آرام خواهد شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تب و تاب بازار مسکن پس از انتخابات آرام خواهد شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تب و تاب بازار مسکن پس از انتخابات آرام خواهد شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تب و تاب بازار مسکن پس از انتخابات آرام خواهد شد

تب و تاب بازار مسکن پس از انتخابات آرام خواهد شد

مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌ و گو با تسنیم، افزود: از اسفند سال گذشته بازار مسکن دچار رکود شد و آمار معاملات این بخش حدود 60 درصد در مقایسه با ماه‌های دی و بهمن کاهش یافت.

وی ادامه داد: هنوز بازار مسکن در رکود به سر می‌برد، اما این رکود انتظاری است و مالکان چشم‌انتظار برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری هستند تا پس از آن درباره فروش یا عدم فروش آن تصمیم‌گیری کنند.

وی با پیش‌بینی ثبات برای بازار مسکن از امضای تفاهمنامه‌ای خبر داد که بر اساس آن در هنگام خرید و فروش ملک یک کاردان فنی مشخصات، ویژگی‌ها و مقاومت ساختمان را بررسی و به خریدار اعلام می‌کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که نتیجه بررسی فنی به مبایعه نامه الصاق می‌شود، گفت: هم فعالان بازار مسکن و هم مسئولان به دنبال ایجاد ثبات قیمتی در بخش مسکن هستند و در این زمینه دولت برنامه‌های متعددی را اجرا کرده که طرح مسکن مهر مهم‌ترین آنها به شما می‌رود.

خسروی پیش‌تر با تاکید بر این‌که برای کنترل بازار مسکن طرح تعزیراتی جوابگو نیست و باید از طرح‌های تشویقی در این زمینه استفاده کرد، افزود: در سال های گذشته قانون تعزیراتی برای کنترل اجاره‌بها کارایی نداشت و مسئولان باید دستورات قابل اجرا ارائه دهند.

وی با تاکید بر این‌که کاهش میزان اجاره بها نیازمند همکاری و تعامل مشاوران املاک با سازمان ثبت اسناد است، تصریح کرد: افزایش میزان تسهیلات و قانونمندکردن مصوبات و جایگزین کردن طرحهای تشویقی به جای طرح های تعزیراتی، نقش موثری در کنترل اجاره بها دارد.

8 خرداد 1392