h نشست دوستان سوریه از امروز در تهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نشست دوستان سوریه از امروز در تهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نشست دوستان سوریه از امروز در تهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نشست دوستان سوریه از امروز در تهران

نشست دوستان سوریه از امروز در تهران

نشست دوستان سوریه از امروز در تهران

ظهور12 : در حالی که نشست دوستان سوریه از امروز چهارشنبه و با شرکت ۴۰ کشور و سازمان منطقه ای و بین المللی در تهران برگزار می‌شود، عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه در سخنانی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نشست و تبادل آرا و اندیشه‌های مشارکت‌کنندگان و مباحثی که در آن مطرح خواهد شد، در موفقیت نشست ژنو۲ درباره سوریه موثر واقع شود.

عراقچی افزود: جمهوری اسلامی ایران بین گروه‌های تروریستی و معارضان واقعی سوری که به دنبال حل بحران سوریه هستند تفاوت قائل است . معارضانی که قائل به حل بحران از طریق گفتکو با دولت بوده و به راه حل مسالمت‌آمیز ایمان داشته باشند.

در این چارچوپ، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه از تعدادی از رؤسای هیئت‌هایی که برای شرکت در نشست "دوستان سوریه" وارد تهران شده‌اند استقبال کرد.

آقای صالحی روز گذشته با "فیصل مقداد" معاون وزیر خارجه سوریه نیز دیدار داشت که گفته می‌شود عمده مباحث مطرح در این دیدار، ساز و کارهای برگزاری این کنفرانس و مهمترین مباحث آن بوده است.

وزیر امور خارجه همچنین با امیل لحود رئیس جمهور سابق لبنان، یوسف الحارثی معاون وزیر خارجه عمان، دیوید ولاسکس معاون وزیر خارجه ونزوئلا و همچنین "بولیوا خوان آلورالدا" معاون وزیر خارجه بولیوی نیز دیدار و بر ضرورت حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه تاکید کرد.

8 خرداد 1392