h علاقه به ویرانی در نقاشی های اثر آدولف هیتلر/تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علاقه به ویرانی در نقاشی های اثر آدولف هیتلر/تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علاقه به ویرانی در نقاشی های اثر آدولف هیتلر/تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علاقه به ویرانی در نقاشی های اثر آدولف هیتلر/تصاویر

علاقه به ویرانی در نقاشی های اثر آدولف هیتلر/تصاویر

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : کلیساهای عجیب، کلیساهای جامع، حومه زیبا و صحنه‌های کنار دریای آرام که تمامی با آب رنگ خلق شده‌اند،شاهکارهای هنری هستند که توسط آدولف هیتلر، دیکتاتور آلمان و آتش‌افروز جنگ جهانی دوم پدید آمده‌اند.

باور این واقعیت که خالق این صحنه‌های آرامش‌بخش مردی بوده که دنیا را به تاریکی و هراس فرو برد، دشوار است.نقاشی‌های مزبور را رهبر نازی‌ها پیش از ورود به جنگ جهانی به وجود آورده است.علاقه هیتلر به هنر در سن جوانی به وجود آمد و تنش بین او و پدرش، آلویس را به اوج رساند.

آلویس از فرزندش می‌خواست که شغل‌ عملی‌تری را در اداره گمرک دنبال کند.چند سال پس از مرگ ناگهانی پدر در سال 1903، آدولف به وین مهاجرت کرد و زندگی جدیدی را در آن‌جا به عنوان یک هنرمند فقیر، در پیش گرفت.

وی مجبور بود که در پناهگاه بی‌خانمان‌ها زندگی کند و خرج معاشش را از راه فروش کارت پستال به جهانگردان به دست آورد.آکادمی هنرهای زیبای وین دو بار هیتلر را رد کرد و هنر وی را فاقد صلاحیت لازم دانست.

در این تصاویر بدیع، ساختمان‌های متروکه و معماری ویران مشخصه ذوق و هنر هیتلر هستند و می‌توان آن‌ها را نمادی برای ساختمان‌ها و بناهای بسیاری که بعدها به دستور وی نابود شدند، دانست.

8 خرداد 1392