h جان مک کین در میان تروریست های سوری/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جان مک کین در میان تروریست های سوری/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جان مک کین در میان تروریست های سوری/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جان مک کین در میان تروریست های سوری/عکس

جان مک کین در میان تروریست های سوری/عکس

جان مک کین در میان تروریست های سوری/عکس

"جان مک کین" عضو مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه با ورود به خاک سوریه از طریق ترکیه، با شماری از مسؤولان و فرماندهان گروه های مخالف حکومت دمشق دیدار کرد.

به گزارش عصرايران، "بریان روجرز" سخنگوی مک کین در این باره به شبکه سی ان ان آمریکا گفت: سناتور مک کین از طریق ترکیه، وارد خاک سوریه شد و به مدت چند ساعت در این کشور حضور داشت.

او در این مدت در مناطق خارج شده از کنترل دولت مرکزی سوریه، حرکت می کرد. مناطقی که امنیت آنها به دست مخالفان مسلح برقرار می شود.

سناتور جمهوری خواه "جان مک کین" از مهمترین درخواست کنندگان برای دخالت نظامی آمریکا در سوریه برای سرنگونی حکومت اسد است.

سایت خبری آمریکایی "دیلی بست" نیز نوشت: مک کین در سفر چند ساعته به سوریه با "سلیم ادریس" رئیس ستاد مشترک "ارتش آزاد سوریه" و دیگر مقامات مخالفان حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارها، مخالفان از مک کین خواستند تا آمریکا سلاح سنگین در اختیار آنها قرار دهد تا بتوانند به جنگ با نیروهای اسد ادامه بدهند. آنها همچنین خواهان ایجاد مناطق پرواز ممنوع در سوریه و حملات هوایی علیه مواضع نیروهای اسد و حزب الله لبنان در سوریه شدند.

"سلیم ادریس" رئیس ستاد مشترک "ارتش آزاد سوریه" هم این سفر سناتور مک کین را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: ما نیازمند کمک آمریکایی ها برای تغییر در صحنه درگیری ها در سوریه هستیم. ما هم اکنون در تنگنای بسیار هستیم.

7 خرداد 1392