h وینگادا به تیم ملی ایران پیوست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وینگادا به تیم ملی ایران پیوست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وینگادا به تیم ملی ایران پیوست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وینگادا به تیم ملی ایران پیوست

وینگادا به تیم ملی ایران پیوست

وینگادا که نامش با فوتبال ایران از سال ۱۹۹۶ زمانی که سرمربی عربستان بود گره خورده، یکی از بهترین مربیان لژیونر فوتبال پرتغال است که در منطقه آسیا از شرق و غرب موفقیت‌هایی را کسب کرده و البته مثل دوره حضور در پرسپولیس ناکامی هایی داشته است.

وینگادا که مبلغی از قراردادش با پرسپولیس را از این تیم طلبکار است و نامش بارها تکرار شده، یک چهره با تجربه است که بعد از سالها حاضر شده دستیار کی‌روشی باشد که از نظر شهرت دومین (بعد از مورینیو) مربی شاغل فوتبال پرتغال در سطح جهان است. او با تیم‌های غرب و شرق آسیا کار کرده و به خصوص از کره اطلاعات و شناخت دقیقی دارد.

وینگادای پرتغالی که آخرین حضورش در چین بوده پس از توافق با کی‌روش امشب عازم دوبی می‌شود و فردا صبح در جمع ملی‌پوشان خواهد بود. او در تمرین‌های فردا عصر هم حضور دارد.

کی‌روش به خاطر محرومیت دو جلسه‌ای از سوی فیفا که یک جلسه از آن در بازی با ازبکستان سپری شده، برای بازیبا قطر نمی‌تواند روی نیمکت تیم ملی بنشیند او برای این بازی به مربی‌ای در سطح وینگادا نیاز داشت. کسی که هنوز سرمربی است.

جالب اینکه در سفر او به دبی ماجرای طلبش از پرسپولیس هم حل و فصل می شود.

7 خرداد 1392