h شهری رویایی و بدون اتومبیل+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شهری رویایی و بدون اتومبیل+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شهری رویایی و بدون اتومبیل+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شهری رویایی و بدون اتومبیل+عکس

شهری رویایی و بدون اتومبیل+عکس

شهری رویایی و بدون اتومبیل+عکس
شايد اين روزها زندگي بدون سر و صدا براي همه در اين شلوغي و هياهوي اتومبيل‌ها و خودورها تبديل به آرزويي شيرين و دست نيافتني گشت و همه فراري از اين سر و صدا و آلودگي صوتي.

جزيره ونيز در شمال ايتاليا و در ميان درياي آدرياتيک قرار دارد و تمامي خشکيهاي آن به وسيله کانال از هم جدا شده‌اند. تردد در آن فقط با قايق صورت مي‌گيرد و هيچ خودرويي در آن نيست. سالانه توريست‌هاي زيادي به آن سفر مي‌کنند تا زندگي بدون ماشين را تجربه کنند، البته ناگفته نماند که زندگی در آن منطقه بسیار سخت و دشوار است، به نظر عده ای این سختی روی آب بی آنکه لحظه ای بتوانی پایت بر روی زمین بگذاری لذت بخش است. جزیره ونیز یک راز بزرگی را در خود دارد که نمی شود آن را وصف بلکه تنها باید آن را درک کرد و فهمید، آن منطقه با بازار های آبیش و مرمان متفاوتش شاید تنها آروزیشان رمینی خشک برای استراحت باشد. در آن جزیره خودرويي وجود ندارد و همه روي آب با قايقي موتوري سفر مي‌کنند حتي در مواقع ضروري هم خودروهاي اورژانس و آتش نشاني با قايق موتوري به ماموريت مي‌روند. شايد خيلي از اهالي اين شهر زيبا آن را بخاطر فرو رفتن در آب ترک نمايند اما خيلي از افراد در سراسر دنيا به دنبال ذره‌اي سکوت و دور از زندگي ماشينی هستند..

5 خرداد 1392